Zaujímavé mená v našej 2.hokejovej lige o ktorých sa nerozpráva

Ako už názov článku vraví, dnes sa podrobnejšie pozrieme na menoslov hráčov ktorých fanúšikovia veľmi nepoznajú a nerozpráva sa o nich.  Títo hráči však majú skúsenosti z iných európskych líg a majú čo ponúknuť. Treba povedať, že táto liga je svojím spôsobom zaujímavá, aj napriek tomu, že hokejovým priaznivcom na Slovensku veľa nehovorí. Na začiatok sa ale pozrime na zoznam tímov, ktoré ligu hrajú.

V skupine A to sú : HK Púchov, HK Partizánske, MSHK Dolný Kubín, MSK Žiar nad Hronom, HC Bratislava B, HK 91 Senica, PHC Budapešť (Maďarsko), HC Prievidza a HK Brezno.

V B skupine to sú tímy: HC 19 Humenné, HKM Rimavská Sobota, HK Bardejov, KH 58 Sanok (Poľsko), HK Trebišov, MHK Kežmarok, HC Rebellion Gelnica, HK 32 Liptovský Mikuláš B, HC Sabinov.

Vrhnime sa teda na to. Skupina A nám ponúka hneď niekoľko zaujímavých mien ktoré už majú čo to za sebou.

Tomáš Brňák,  nenápadný 32 ročný obranca HK Púchov, ktorý možno fanúšikom veľa nehovorí, má skúsenosti z najvyššej Českej (Chomutov, Karlove Vary, Mladá Boleslav) ale aj Slovenskej ligy (Banská Bystrica, Piešťany či Martin)   a určite má čo tejto lige čo ponúknuť.

HK Partizánske sa môže pochváliť obrancom Lukášom Cvejnom, ten vo svojej kariére odohral takmer 200 zápasov vo Francúzskych ligách kde nastrieľal 31 gólov a na 128 prihral.

Peter Ševela – brankár MSK Žiar nad Hronom,  ktorý má aj Maďarské občianstvo  za svoju kariéru odchytal nespočetné množstvo zápasov, prevažne za Zvolen, Žilinu, Martin, avšak posledné sezóny mu viac “voňala” Maďarská liga, kde postupne chytal za Dunajváros či Ferencváros. Ďalšou veľkou osobnosťou je Jozef Stümpel. Hrajúca legenda, ktorá má na konte takmer tisícku zápasov v NHL a stovky zápasov v Slovenskej, Českej a Nemeckej lige, je oporou svojmu tímu aj napriek vysokému veku. Odohral taktiež aj 165 zápasov v prestížnej KHL.

HK Brezno má zasa v tíme 29 ročného obrancu Tomáša Štubňu, ktorý v nižších Českých ligách odohral cez 100 zápasov a nazbieral v nich 43 kanadských bodov za 24 gólov a 19 asistencií.

Presuňme sa do skupiny B, kde to je o čosi zaujímavejšie.

Dres HC 19 Humenné oblieka veľa zaujímavých mien, na začiatok treba spomenúť brankársku oporu Dominika Riečického, ktorý má bohaté skúsenosti z najvyššej ligy, kde obliekal dres prevažne Košíc, ale na konte má odchytané zápasy aj za Detvu, Martin či Bardejov.  Ďalším zaujímavým menom je Martin Ondrej,  35  ročný obranca, ktorý za kariéru odohral stovky zápasov prevažne v Anglickej, Talianskej a nižšej Americkej IHL lige, je obrannou oporou Humenného. Mladí hráči ako Denis Markuš či Martin Krajňák si vyskúšali aj najvyššiu súťaž v drese Košíc.

HKM Rimavská Sobota sa spolieha na služby Karola Križana. Hoci ho už pomaly môžeme zaradiť medzi “veteránov”, tento skúsený 39 ročný brankár má bohaté európske skúsenosti a je svojmu tímu oporou. Vo svojej kariére chytal vo viacerých špičkových ligách. Vo Švédsku to bolo prevažne Modo Hockey, vo Švajčiarsku to bola zasa Ambri-Piotta. Pýšiť sa môže ale aj skúsenosťami z najvyššej súťaže v dresoch Žiliny či Liptovkého Mikuláša. 

Ďalšou veľkou osobnosťou v tejto lige je Peter Bartoš ktorý háji farby HK Bardejov. Tento Martinský rodák má skúsenosti na rozdávanie. Za svoju kariéru odohral viac ako 1100 zápasov, prevažne za Košice s ktorými získal 5-krát majstrovský titul. Taktiež si vyskúšal najvyššiu Českú a Poľskú súťaž. Na konte ma aj 13 zápasov v NHL za Minnesotu.

Košický odchovanec Matúš Petričko, ktorý brázdi ľad v Trebišove, má   skúsenosti na rozdávanie. Za svoju kariéru odohral stovky zápasov v najvyššej Slovenskej, ale aj Anglckej lige.

Teda, aj v našej 2.Slovenskej hokejovej lige hraje niekoľko zaujímavých mien ktoré robia túto ligu zaujímavejšou. Hoci to sú prevažne hráči ktorí majú svoj vek, stále majú čo ponúkať. Pevne veríme, že sme vám týmto článkom rozšírili obzor v tomto smere, a že  čoskoro bude táto liga skloňovaná čoraz viac. 

 

 

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.