Vodný slalom : Alexander Slafkovský zhodnotil včerajšie účinkovanie v Tacene a priblížil nám ciele do zostávajúcich pretekov.

Alexander Slafkovský je slovenský vodný slalomár, ktorý pochádza z Liptovského Mikuláša. Je držiteľom 8 zlatých medailí z MS vo vodnom slalome v hliadkach, 2 strieborných v individuálnej disciplíne a celkovo 15-tich medailí z majstrovstiev Európy , z čoho 6 získal v individuálnych pretekoch a 9 v súťaži hliadok. Je taktiež celkovým víťazom v kategórii C1 v rokoch 2012, 2016 a 2018.  K jeho už doteraz skvelej kariére mu chýba len účasť na olympiáde a medaila práve z tohto podujatia.

Fotka Alexander Slafkovský - canoe.

 

Včera v slovinskom Tacene obsadil tretiu priečku a jednalo sa vôbec o jeho prvé umiestnenie na stupni víťazov v tejto sezóne. Vyhral Talian Roberto Colazingari, druhú priečku obsadil domáci jazdec zo Slovinska Anže Berčič. Vo finále sme mali aj nášho Michala Martikána, ktorý bol piaty.

Fotka Alexander Slafkovský - canoe.

Práve s našim včerajším medailistom sme urobili rozhovor.

Ako hodnotíte pretek?

Preteky hodnotim pozitívne, podarilo sa získať medailu pre Slovensko, samotná moja jazda mala nejaké chybyčky krásy, ale som šťastný z bronzu.

Talian zajazdil famózne, čakali ste, že môže tak prekvapiť, lebo pre mnohých je to určite veľké prekvapenie?

Talian prekvapil, ale je pravda, že často tu trénujú. Na štarte som netušil aké su priebežne výsledky, takže som sa sústredil na svoj výkon.

Čo vás čaká v najbližšej dobe a aké ciele máte ešte v zostávajúcej sezóne?

Teraz budem mat týždeň voľno od pádlovania, ktoré strávim s rodinou a potom začíname pripravu na druhú časť sezóny.

V druhej časti sezóny nás čakajú dve kolá svetového pohára a majstrovstvá sveta, všetky tieto preteky sa nám započítavajú do olympijskej nominácie, takze cieľ je jasný, chcel by som sa dostať na olympiádu 🙂

Sašovi prajeme veľa šťastia v zostávajúcej sezóne! 

 

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.