VIANOČNÝ ŠPECIÁL: Rozhovor s talentovaným Samuelom Kňažkom

         Momentálne mnoho rodín oslavuje najkrajšie sviatky v roku, športoví fanatici ale úpenlivo očakávajú začiatok juniorských majstrovstiev sveta. Naši mladíci odohrajú prvý zápas s Kazachstanom. Práve tento zápas môže byť kľúčový v hre o postup. O hokeji, ale aj o Vianociach, sme sa porozprávali s talentovaným mladíkom, Samom Kňažkom.

1. Kto ťa priviedol k hokeju? Prečo si si vybral práve tento šport?

K hokeju ma priviedla v podstate babka, keďže som s ňou každý deň po skončení škôlky chodieval na zimný štadión. A tak mi jedného dňa povedala jedna teta, že či to nejdem skúsiť na ľad. Takže tak to všetko vzniklo.

2. Už v mladom veku si odcestoval do Fínska. Určite to bolo pre mladého chlapca ťažké, zvykať si na nové prostredie. Aké pozitíva si si z toho priniesol?

Nebolo to ľahké, zvyknúť si na život bez rodiny, ale už som si zvykol úplne na všetko. Teraz som v úplnej pohode. Vlastne, priniesol som si veľa pozitív, ale práve teraz si neviem spomenúť, že aké. (smiech)

3. Očakávame, že na nasledujúcich MS by si mal aj napriek mladému veku patriť medzi najväčších ťahúňov mužstva. Ako to vnímaš ty?

Mám už za sebou 2 majstrovstvá sveta do 18 rokov, ale MS U20 sú úplne o niečom inom, stále teda neviem, čo od toho čakať. Ale určite by som tam chcel hrať a už je to podľa mňa jedno, akú rolu mi dajú tréneri. Ja ju musím rešpektovať

4. Čo môže byť vašou najväčšou výhodou oproti ostatným národným tímom?

Podľa mňa bojovnosť.

5. Na ktorého súpera sa ty osobne najviac tešíš a prečo?

Určite na Fínsko, keďže tam poznám veľa chalanov a hrávam v tej krajine. Takže určite sa najviac teším na tento zápas.

B: Keďže toto je trochu vianočný špeciál, tak jedna otázka navyše. Aký je tvoj vysnívaný tohtoročný darček? Priniesť domov medailu?

Vysnívaný darček by bola určite medaila, o tom niet pochýb.

Niečo z vianočných otázok: 

Obľúbené vianočné jedlo?

 Určite kapustnica.

Obľúbený vianočný film/rozprávka?

-Sám doma 2, to je taká klasika.

Kvôli čomu sú pre mňa Vianoce najkrajšie?

– Vianoce sú pre mňa špeciálne, lebo som hlavne s rodinou. Sú to moje obľúbené sviatky, takže si ich veľmi užívam. Hlavne to, že môžem byť s rodinou.

V mene celej redakcie Aktualšportu Vám všetkým prajeme veselé Vianoce.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.