V Lokomotíve urobili veľa práce aby sa udržali v druhej lige, no nakoniec druhú ligu hrať nebudú!

Po jesennej časti sa Lokomotíva Košice nachádzala na poslednom mieste druhej ligy, rozprávalo sa o problémoch i možnom zániku tejto značky. Nakoniec však prišiel nový investor, prišli hráči a napokon sa dokázala Lokomotíva udržať v druhej lige. Nebude sa tak konať košické derby medzi FC a Lokomotívou.

Klub, ktorý je už dlho stálicou v druhej lige totiž nepodal do potrebného termínu prihlášku do druhej ligy. Mali tak urobiť do soboty 15.06.2019, do času 23:59. Otázkou je, či klub podá prihlášku aspoň do tretej ligy, skupiny východ. Z košických klubov bude tak figurovať v druhej lige len FC Košice, ktorý sa tešili práve na súboj s týmto mestským rivalom.

Miesto tohto klubu by mal zotrvať v druhej lige TJ Slavoj Trebišov, ktorému sa nepodarilo udržať a skončil na prvej nepostupovej priečke.

Lokomotíva však nie je jediný klub, ktorý nevyužil možnosť štartu v druhej lige. Počas týždňa prišla správa, že Beluša, ktorá si vybojovala postup z 3. ligy, skupiny zápas, nepodá prihlášku do druhej ligy. Ich dôvodom boli financie a nestíhanie prác na štadióne, ktoré boli podmienkou prijatia do súťaže. Namiesto Beluše bude pôsobiť v druhej lige dávno slávnejší MŠK Púchov, ktorý pôsobil aj v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Púchovčania túto správu prijali s nadšením a tvrdia, že sú pripravení na druhú ligu.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.