Tréner slovenskej “dvadsaťjednotky” Guľa dnes zverejnil nomináciu na kvalifikačný zápas s Azerbajdžanom

V nominácii trénera slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adriána Guľu na zápas proti Azerbajdžanu (6. septembra v Baku) v rámci 2. kvalifikačnej skupiny o postup na majstrovstvá Európy 2021 tejto vekovej kategórie v Maďarsku a Slovinsku figuruje dovedna 23 hráčov. Kormidelník „dvadsaťjednotky” povolal predovšetkým hráčov z domácich dvoch najvyšších súťaží, priestor dostali aj štyria legionári vrátane Christiána Herca z českej Viktorie Plzeň a Ľubomíra Tuptu z talianskeho Hellasu Verona.

Nominácia SR21.

Premiérovú pozvánku do kádra „sokolíkov” dostal iba 18-ročný ofenzívny stredopoliar Ján Bernát, ktorý je vo farbách MŠK Žilina momentálne najlepším strelcom Fortuna ligy. Okrem neho môže zažiť debut aj stopér Ivan Mesík zo Spartaka Trnava. Realizačný tím SR „21” nemohol pri nominácii počítať s dvojicou dôležitých hráčov. Stredopoliara rakúskeho Lieferingu Petra Pokorného vyradilo z hry zranenie a žilinský útočník Róbert Boženík dostal pozvánku do A-mužstva slovenskej reprezentácie. Na hrote útoku ho tak bude musieť zastúpiť jeden z trojice Ľubomír Tupta, Ladislav Almási a Dávid Strelec.

Zdroj: TASR

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.