Tragédia na Dakare, o život prišiel pretekár

Tohtoročný Dakar sa zaradí medzi tie najsmutnejšie. O život totiž prišiel 40-ročný Paulo Goncalves. Osudným sa mu stal ťažký pád na 276 kilometri rýchlostnej skúšky. Záchranári ho našli v bezvedomí, transportovali vrtulníkom do nemocnice, ale oživiť sa ho im už nepodarilo.

Goncalves štartoval na Dakare už po 13.krát. Najlepšie skončil v roku 2015, na celkovom druhom mieste. 4-krát sa umiestnil v celkovej najlepšej desiatke.

Na tohtoročnom Dakare, v Saudskej Arábii už bol bez šance na dobrý výsledok, po technických problémoch totiž figuroval na 46.mieste v celkovej klasifikácii.

Dakar zasiahla smrteľná nehoda po štyroch rokoch, posledné tri ročníky v Južnej Amerike sa zaobišli bez strát na životoch. Goncalves sa stal 25. obeťou súťaže z radov závodníkov. Celkom behom dakarskej rallye, ktorá sa začala jazdiť v roku 1979 v Afrike, prišlo o život už sedemdesiat ľudí.

foto: ilustračné

Zdroj: ČT sport

 

MobilMag.eu – Webový magazín o smartphonech, moderních technologií, gadgetech a plno dalšího!

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.