Tour de France 2019 sa nezúčastní ďalší z hlavných favoritov. Holanďan skončil minulý rok celkovo druhý.

Zranené koleno nepustí jedného z hlavných favoritov Toma Dumoulina na štart Tour de France. Holandský cyklista má zápal v kolene, ktoré si zranil pri páde pred mesiacom na Giro d’Italia. Liečba se mu pretiahne dlhšie, ako by si prial. Tour odštartuje 6. júla v Bruseli. Minulý ročník skončil Dumoulin na druhom mieste.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tom dumoulin

Dvadsaťosemročný holandský cyklista  mal patriť  k hlavným adeptom na celkový triumf hlavne potom, ako po ťažkej nehode bude na Tour chýbať štvornásobný šampión Chris Froome. Lenže pád z prvého týždňa  “Starej dámy” mu to znemožnil.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tour de france

“Posledný mesiac bol celkovo  náročný. Práve kvôli tomu, čo sa stalo na Giru, som sa o to viac na Tour tešil, ale koleno nie je na tom dobre a tiež neni možné, aby som v júli bojoval o titul. Musím poslúchať telo a vzdať sa nereálného cieľa,” poskytol Dumoulin v prehlásení svojej stajne Sunweb.

Koleno otestoval v minulom týždni  na Critériu du Dauphiné, ale po šiestich etapách odstúpil. Vrátil se mu zápal a následne se podrobil menšej operácii.

Z pretekov Grand Tour má Dumoulin zatiaľ jediné prvenstvo, a to na Gire z roku 2017. Vlani v celkovej klasifikácií Tour de France skončil druhý za Britom Geraintom Thomasom. Jeho hlavným cieľom je teraz hlavne to,aby sa mohol zúčastniť Vuelty. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tour de france

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.