TOP4 prestupy slovenských hráčov

Toto prestupové obdobie je pre mnohých slovenských futbalistov veľmi zlomové. Prestup niektorých z nich znamená reálny hráčsky a kvalitatívny posun v ich kariére, či už do lepších tímov alebo do lepších líg.

Denis Vavro FC Kodaň -> Lazio Rím

23-ročný reprezentant Slovenskej Republiky toto prestupové obdobie mení dres. Z dánskeho klubu FC Kodaň ho za takmer 11 miliónov eur vykúpilo Lazio Rím.

Pavol Šafranko Aberdeen -> Sepsi

24-ročný reprezentant Slovenskej republiky, toto prestupové obdobie takisto mení dres. Poslednú sezónu trávil na hosťovaní v škótskej druhej lige v klube Dundee United. Po ukončení hosťovania v škótskej druhej lige je už známe, že prestupuje do rumunského Sepsi, kde bude tvoriť útočné duo s ďalším slovenským futbalistom Petrom Gálom-Andrezlym.

Patrik Hrošovský Viktória Plzeň -> KRC Genk

27-ročný reprezentant Slovenskej republiky takisto mení dres ako jeho dvaja kolegovia z reprezentácie. Z českej ligy je na odchode do belgickej, kde by mal obsadiť pozíciu lídra tímu KRC Genk. Za zmienku určite stoja jeho vynikajúce výkony v skupinovej fáze Ligy Majstrov proti Realu Madrid a AS Rím.

Martin Valjent Chievo Verona -> RCD Mallorca

23-ročný stopér, ktorý strávil sezónu na hosťovaní v druhej španielskej ligy v drese RDC Mallorca, nakoniec však oficiálne prestupuje z Chievo Verona do Mallorci. Sezóna, ktorá bola úspešná a vyvrcholená postupom do La Ligy bola určite otvorením dverí na vyššie méty. Po začatí letného prestupového obdobia si tak RCD Mallorca vypýtala slovenského stopéra trvalým prestupom, túto sezónu sa tak môžeme tešiť na konfrontáciu 2 slovenských futbalistov v rozdielnych kluboch – Stanislava Lobotku a Martina Valjenta.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.