TOP 5 kapitánov za uplynulé štvrťstoročie + bonus

Čo meno to legenda. O nich bude aj dnešný článok. Stať sa legendou vo svojom klube aj vo futbale chce mať v sebe talent, odhodlanie, byť verný, ale aj obľúbený. Týchto 5 + 1 hráčov to dosiahlo a bez nich si nevieme predstaviť svetový futbal za posledných takmer 20 rokov

PAOLO MALDINI

Ani neviem ako pri tejto milánskej legende začať. Taliansky obranca odohral celú svoju kariéru v jedinom klube – AC Miláno. 7 násobný šampión talianskej ligy, 5 víťazstiev v lige majstrov, bronz a striebro z majstrovstiev sveta a mnoho iných víťazstiev v pohároch a individuálnych ocenení. Maldini je pojem, ktorý navždy zmenil milánsky futbal a dostal Miláno tam kam by malo patriť. Na vrchol svetového futbalu. Už to bude dekáda čo Paolo skončil s futbalom a žiaľ aj dekáda odkedy Miláno spadlo z vrchola na dno.

JAVIER ZANETTI

Opäť ďalšia legenda z milánskeho San Sira, nie však AC ale INTERU. Neskutočný profík na ihrisku, ale aj mimo neho. Taký bol argentísky IL CAPITANO aká bola jeho prezývka v službách ,,Nerrazurri”. 5 ligových titulov, raz šampiónom v LM, alebo najviac odohratých zápasov za ,,Albicelestes”. To sú zrejme najväčšie úspechy argentínskeho obrancu. Inter nikdy nezabudne na svojho kapitána!

CARLES PUYOL

Presunieme sa do katalánskej Barcelony a legendy v podobe kapitána Carlesa Puyola. Neskutočne charizmatický človek, ktorý dokázal stmeliť hviezdy Barcelony na ihrisku aj mimo neho, pritom on sám patril medzi nich. Odchovanec La Masie dosiahol na vrchol svetového futbalu ziskom svetového šampióna v roku 2010, dva roky predtým zas európskeho, s Barcelonou povyhrával všetko čo sa len dalo a bol pilierom obrany Kataláncov pod  nekompromisným Guardiolom. Áno, to pri Puyolovi povyrástol Gerard Piqué! Osobnosť na ihrisku aj mimo trávnikov. To bol Carles Pyuol!

Carles Puyol v drese Barcelony

STEVEN GERRARD

Po Španielsku a Talianska prejdeme na Britské ostrovy, konkrétne na Anfield Road, kde vzišla jedna z najväčších legiend tamojšieho FC Liverpool. Lojálnosť ,,The Reds” je to najviac, čo môžete dosiahnuť, tvrdia ich fanúšikovia a ak sa jedná o Gerrarda, tak dvojnásobne. Univerzálny stredopoliar, ktorý na ihrisku vypustil aj dušu pre svoj tím a zásoboval svojich spoluhráčov presnými prihrávkami. ,,Captain Fantastic” tak je označovaná táto legenda. Vytknúť mu môžme len jedno. Nikdy nedosiahol na ligový titul, vlastne to samotný Liverpool už takmer tri desaťročia. You´ll never walk alone!

FRANCESCO TOTTI

Rímsky cisár. Rím je večný, to isté platí aj o Tottim. Bezkonkurenčne najlepší hráč v histórii AS Rím ukončil kariéru len nedávno, ale keď plakal Totti, plakal celý Rím. To bol Francesco, srdciar, ktorého miloval celý svet! Aj napriek viacerým ponukám a špekuláciám (napr. Real Madrid) ostal verný len jednému klubu. Klubu, ktorý nikdy nepatril medzi európsku špičku, predsa s ním dosiahol viaceré tituly. Avšak ten najväčší sa mu podarilo získať v Nemecku 2006, keď získal titul majstra sveta. Legenda na ktorú sa jednoducho nezabúda!

BONUS: SERGIO RAMOS

Jediný aktívny hráč nášho rebríčka. Dlho som uvažoval nad zaradením tohto kontroverzného Španiela, na úkor takých legiend ako Lahm, Scholes, Terry,… Avšak vynechať Ramosa by bol povedzme si hriech. Viacero z Vás bude namietať, no Ramos je skutočná legenda a vodca ako má byť. Pravý kapitán, ktorý hasí nebezpečenstvo v hodine dvanástej. Majster sveta, dvojnásobný majster Európy, víťaz všetkého na čo Real siahol. Ramos je pojem na ktorí sú ,,los blancos” pyšní!

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.