TOP 5 Dedín na mape svetového futbalu!

V našom rebríčku sme sa zamerali na “dedinky”, v ktorých sa hrá najvyššia národná súťaž. Keď sú peniaze dá sa robiť futbal na najvyššej úrovni takpovediac hocikde. Do úvahy sme zobrali iba európske súťaže. Najčastejšie v týchto mestečkách sídli nejaká významná spoločnosť, ktorá podporuje šport.

5. FK Železiarne Podbrezová

Začneme pekne doma na Slovensku. Podbrezová je obec v okrese Brezno v regióne Horehronie. Má 3882 obyvateľov. No aj napriek tomu sa tu hrá najvyššia slovenská súťaž. Za čo môže spoločnosť Železiarne Podbrezová, ktorá vlastní miestny klub. Domáce zápasy hrajú v Zelpo aréne, ktorá má kapacitu 4000 divákov. V sezóne 2013/2014 si tím vybojoval historický postup do prvej slovenskej ligy. Tím vedený trénerom Jaroslavom Kentošom to dokázal aj napriek nie veľmi dobrému úvodu sezóny. Potom však už bez výraznejšej straty nechali za sebou všetky tímy v druhej lige. Zásluhu na úspechu majú všetci. Oporami tímu boli celú sezónu Vratislav Greško, Blažej Vaščák, Ivan Minčič, Ľuboš Kupčík či kapitán Jozef Hanák.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.