TIPSPORT LIGA: Nové derby výrazne pomohlo našej lige

Po postupe hokejového klubu Dukla Michalovce vznikli v Tipsport lige ďalšie vypäté derby zápasy. Keďže Poprad “sú sever,” teda ako oni tvrdia tak jediné a rýdzo východoslovenské derby je medzi Duklou Michalovce a HC Košice.

Prvé meranie týchto klubov sa odohralo 1.októbra v utorok v Steel Aréne, ktorá sa veľmi slušne zaplnila fanúšikmi. Duel sledovalo takmer 7000 divákov, aj keď si myslím, že by bolo viac ľudí keby sa nehralo v utorok. Zápas ponúkol všetko čo mal. Aj keď z gólov sa tešili iba fanúšikovia “VSŽ-ky,” ale michalovskí fanúšikovia aj tak odchádzali spokojní.

VZORNÍ FANÚŠIKOVIA

Ten kto čakal nadávky a bitky na tribúnach sa veľmi mýlil. Do Košíc pricestovalo asi 500 fanúšikov Dukly. Diváci sa spolu zabávali, nikto nikomu nenadával, fandilo sa svojmu klubu. Po zápase zaplavili sociálne siete spoločné fotky michalovských a košických fanúšikov. Presne takto by mal vyzerať hokej! Navyše fanušíkovia Dukly po zápase pri ďakovačke Košičanov tiež stáli a tlieskali ich súperovi.

Práve takéto veľkolepé derby chýbalo našej lige! Takú atmosféru som nezažil ešte ani v jednom derby. Napríklad keď hrá Zvolen s Banskou Bystricou tak sa to málokedy zaobíde bez bitky. V šatni oceliarov navyše zaspievala folklórna skupina, čím sa aj hráči patrične zabavili. Nechcem preháňať ani zveličovať, ale kvalitou patrí medzi naj a správaním fanúšikom a atmosférou je toto derby najlepšie na Slovensku!

foto: jäzva

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.