SZĽH bude trestať nevhodné pokriky na štadiónoch

Disciplinárna komisia Slovenského zväzu ľadového hokeja bude od 31. kola Tipsport Ligy trestať kluby za vulgárne, rasistické, xenofóbne, antisemitistické či obdobné pokriky svojich fanúšikov na zimných štadiónoch. Informoval o tom oficiálny web SZĽH. Uznesenie schválila Ligová rada SZĽH ako riadiaci orgán Tipsport Ligy na svojom utorkovom zasadnutí. Disciplinárna komisia SZĽH sa bude zaoberať takýmito previneniami na základe správy delegáta zápasu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tipsport liga pokriky

„Ligová rada od začiatku sezóny monitorovala situáciu na štadiónoch. Incidenty, ktoré sa odohrali majú nekončiacu tendenciu. Preto sme prijali uznesenie, ktoré v najbližších hodinách budeme distribuovať do klubov. Disciplinárna komisia sa takýmito incidentmi bude zaoberať a trestať ich. Na začiatku to budú finančné tresty, ale postupne sa to môže dostať do roviny, v akej funguje futbal, že sa niektoré zápasy odohrajú bez divákov. To by, samozrejme, nastalo v prípade opakovania previnenia,“ povedal pre hockeyslovakia.sk po zasadnutí Ligovej rady SZĽH prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Zdroj: TASR

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.