Slovenské volejbalistky dostali do osemfinále ťažkého súpera!

Slovenské volejbalové reprezentantky nastúpia v nedeľňajšom osemfinále majstrovstiev Európy v Bratislave proti Taliankam. Rozhodol o tom štvrtkový záverečný duel B-skupiny v Lodži, kde domáce Poľky zdolali Talianky 3:2. Slovenky skončili v bratislavskej D-skupine tretie.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt slovenske volejbalistky me

Slovenky zvíťazili na pôde Belgicka dvakrát v príprave a tohto protivníka si viac želali aj do vyraďovacej fázy. „Keď si to porovnám s Taliankami, Belgičanky by určite boli zdolateľnejší súper. Tie prehry si pamätajú a určite by boli pod väčším tlakom,” povedala Karin Palgutová a s tým, že Belgicko by bola papierovo schodnejšia prekážka, súhlasila aj ďalšia smečiarka Nikola Radosová: „Belgičanky hrajú výborný turnaj, no sú slabšie ako Talianky. Tie by som prirovnala k Ruskám, ak aj nie sú lepšie, sú teraz na špičke Európy.”

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt slovenske volejbalistky me

Osemfinálové zápasy na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sú na programe v nedeľu o 15.30 a 18.00 h. V Bratislave si zmerajú sily aj Rusky s Belgickom, víťazky bratislavskej D-skupiny Nemky sa presunú do Poľska, kde nastúpia proti Slovinkám.

DVOJICE OSEMFINÁLE (NEDEĽA 1. SEPTEMBRA)

Bratislava:

Taliansko – SLOVENSKO

Rusko – Belgicko

Ankara:

Srbsko – Rumunsko

Turecko – Chorvátsko

Lodž:

Poľsko – Španielsko

Nemecko – Slovinsko

Budapešť:

Azerbajdžan – Bulharsko

Holandsko – Grécko

Zdroj: TASR

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.