Slovenská „dvadsiatka“ neuspela v príprave na šampionát, prehrala s Českom

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali v prípravnom zápase v Třinci s rovesníkmi z Česka 2:4. V slovenskom drese sa presadil Mudrák a Paulíny.

V 16. min sa Česko ujalo vedenia zásluhou Myšáka. Slováci odpovedali v presilovke, keď sa delovkou presadil Mudrák. O naše vedenie sa postaral na začiatku druhej tretiny Paulíny, no v 29. minúte vyrovnal Raška. V tretej tretine zápas rozhodol Lauko, strelil gól na 3:2 pre Česko. V úplnom záver zvýšil na 4:2, gólom do prázdnej brány, Pytlík.

Prípravný medzištátny zápas – Třinec:

Česko “20” – Slovensko “20” 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 16. Myšák (Blümel), 29. Raška (Pavel), 60. Lauko (Jeník), 60. Pytlík – 20. Mudrák (D. V. Tkáč), 21. Paulíny (Džugan)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Zostava SR “20”: Vyletelka – Dlugoš, Mudrák, Stacha, Česánek, Golian, Bučko, Vitaloš, Kňažko – Faško-Rudáš, Okuliar, K. Kováčik, Paulíny, D. Jendek, J. Minárik, Ďurina, Džugan, Mrázik, M. Minárik, Čajkovič, D. V. Tkáč

Prečítajte si aj: SKONAL MUŽ, KTORÝ POMOHOL ANGLICKU K JEDINÉMU TRIUMFU NA MS