RTVS reaguje na absurdný krok od Grékov!

Odveta medzi PAOK-om a Slovanom nebude vysielaná v RTVS, lebo Gréci odmietli predať Slovensku vysielacie práva. Napriek tomu RTVS bude zápas komentovať v rozhlasovej reportáži na Rádie Regina a rozhovory po zápase zverejní na facebooku Športu RTVS. 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rtvs

Na vzniknutú situáciu už poskytol reakciu aj riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko: 

“Situácia, ktorá nastala, je prekvapujúca a v optike pomerov slovenského televízneho trhu až absurdná. Musíme ju však vnímať ako fakt, ktorý v budúcnosti nebude ojedinelý. Pomôcť sa snažilo aj vedenie ŠK Slovan, ale kúpiť sa dá len to, čo je na predaj. Práva na vysielanie zápasu PAOK – Slovan, žiaľ, na predaj nie sú pre žiadny, nielen slovenský trh.

RTVS poskytla v tejto sezóne z predkôl Ligy majstrov a Európskej ligy prvotriedny servis, keď po prvý raz v histórii odvysielala všetky zápasy, ktoré bolo možné odvysielať. Už teraz môžeme sľúbiť, že v prípade postupu slovenského majstra do hlavnej súťaže sa jeho zápasy na obrazovkách RTVS opäť objavia.

V odvete v Grécku zverencom Jána Kozáka ml. držíme palce, aby mohli počas európskej jesene poblázniť fanúšikov tak, ako sa to vlani podarilo pri prenosoch RTVS Spartaku Trnava.”

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.