Rebríček: Top 10 najrýchlejších futbalistov na svete

Rýchlosť patrí vo futbale k veľmi dôležitým aspektom, čo sa týka hlavne útočníkov. Dnes sa pozrieme na desať najrýchlejších futbalistov, ktorí by v plnej rýchlosti mohli robiť problém aj Usainovi Boltovi. 

10.miesto- Wayne Rooney (rýchlosť 31,2 km/h)

Rooney patrí k legendám anglického futbalu a Manchestru United. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že rýchlosť nepatrí jeho k najsilnejším stránkam, dosiahol desiatu najvyššiu rýchlosť. Momentálne dohráva kariéru v MLS za DC United, kde neustále dokazuje futbalový talent.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt wayne rooney dc united

 

9.miesto- Lionel Messi (rýchlosť 32,5 km/h)

Messiho umiestnenie je trochu prekvapivé, asi každý by ho očakával o pár miest vyššie. Argentínčan je povestný svojou rýchlosťou a neraz sa vďaka nej pohral v drese Barcelony so súperovou obranou. Keď k tomu pripočítame skvelú techniku s loptou, právom patrí k najlepším hráčom v histórii.

Súvisiaci obrázok

8.miesto- Theo Walcott (rýchlosť 32,7 km/h)

Ďalší anglický reprezentant, ktorý dlhodobo žiaril v drese Arsenalu. Množstvo gólov strelil z krídelných akcií, keď dokázal prešprintovať obrancov. Jeho kariéra sa pomaly chíli ku koncu, momentálne 30-ročný futbalista oblieka dres Evertonu.

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt theo walcott everton

7.miesto- Cristiano Ronaldo (rýchlosť 33,6 km/h)

Ronaldo je v tejto štatistike pred úhlavným rivalom z Barcelony. Napriek tomu, určite sa z toho nedá vyvodiť žiadne porovnanie. Portugalčanova hra je špecifická a čo sa týka rýchlosti, tak s ňou dokáže narobiť problém každému protihráčovi. Bodaj by nie, keď je siedmy najrýchlejší hráč sveta.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ronaldo juventus speed

6.miesto- Aaron Lennon (rýchlosť 33,8 km/h)

A máme tu tretieho anglického futbalistu. Lennone umiestnenie prekvapivé rozhodne nie je, najviac sa rýchlosťou preslávil ešte v drese Tottenhamu. Aj tento hráč už má to najlepšie za sebou, v 32 rokoch hrá za Burnley.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt aaron lennon burnley speed

5.miesto- Pierre-Emerick Aubameyang (rýchlosť 34,6 km/h)

Reprezentant z Gabonu, ktorý sa presadil v drese Dortmundu a momentálne potvrdzuje schopnosť strieľať góly v Arsenale. Jeho genetické predispozície sú priam určené, aby dosahoval fantastickú rýchlosť. Auba ju dokáže aj využívať vo vhodných situáciach, a preto patrí k najlepším útočníkom na svete.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt aubameyang arsenal speed

4.miesto- Antonio Valencia (rýchlosť  35,1 km/h)

Futbalista z Ekvádoru, ktorého kariéra je spätá hlavne s Manchestrom United. Za Red devils hral desať rokov a už na začiatku každého zaujal rýchlosťou. Aj keď nie je typ hráča na góly a väčšinou bol v roli asistenta. Teraz už má 34 rokov a hrá v rodnom Ekvádore.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt valencia united speed

3.miesto- Jurgen Damm (rýchlosť 35,23 km/h)

Meno, ktoré bežnému fanúšikovi futbalu nič nehovorí. Napriek tomu je Damm tretí najrýchlejší hráč sveta. Počas kariéry hrá len za mužstvá v rodnom Mexiku. Aj keď je pomerne vysoký a meria 1,87 m, tak dokáže vyvinúť neuveriteľnú rýchlosť.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt jurgen damm speed

2.miesto- Orlando Berrio (rýchlosť 36 km/h) 

Kolumbijský futbalista, ktorý hrá v Brazílii za Flamengo. Jeho trhová hodnota sa pohybuje len okolo jedného milióna eur, napriek tomu sa dostal na druhé miesto v tejto štatistike. Rýchlosť využíva na pravom krídle.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt orlando berrio

1.miesto- Gareth Bale (rýchlosť 36,9 km/h)

Walesan je najrýchleším futbalistom na svete. Aj keď práve jeho meno bolo v posledných dňoch medializované, pretože sa javil reálne jeho odchod Realu. Zidane však v nedeľu potvrdil, že Bale zostáva. Jeho rýchlosť je neuveriteľná, čo dokazoval v minulosti v drese Tottenhamu.

Súvisiaci obrázok

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.