REBRÍČEK: Najkrajšie futbalové štadióny na Slovensku

Otázka ohľadom futbalových štadiónov na Slovensku bola dlho zanedbávaná. Len prednedávnom SFZ spolu s vládou vyčlenili peniaze na postupnú rekonštrukciu futbalových štadiónov na Slovensku. Momentálne sa budujú 3. V Košiciach sa začalo kopať v októbri, v Prešove sa podarilo vybaviť stavebné povolenie až 19.decembra a v Trenčíne sa začalo s výstavbou v júni. V rebríčku môžete nájsť 8 najkrajších futbalových stánkov na Slovensku.

8. SENICA

V novembri 2012 sa začala “veľká” rekonštrukcia futbalového štadióna v Senici, financovaná spočiatku len zo súkromných zdrojov. Výstavba bola naplánovaná do štyroch etáp v ročných intervaloch. Práce boli naplánované vždy na obdobie zimnej prestávky. V prvej sa postavili tribúny za oboma bránkami, teda sektory “B” a “D”. Každá z tribún dostala kapacitu presne 1 011 ľudí. Tribúny majú osem radov sedadiel a sú kryté. Medzi tribúnami “C” a “B” pribudla veľkoplošná obrazovka(7×4 metra).

18.3.2014 bola oficiálne skolaudovaná nová tribúna “C”, prezývaná pamätníkmi tiež proletárska, alebo robotnícka. Dodávateľom stavby bola firma SEDA Sport z Myjavy. Na rekonštrukciu tribúny dostal klub FK Senica finančnú dotáciu od štátu (v spolupráci zo SFZ), v hodnote jeden milión eur, zvyšok financoval majiteľ klubu, Vladimír Levársky. Svoje domáce zápasy na ňom hrá tím FK Senica. Kapacita je 5 070 miest.

7. ZLATÉ MORAVCE

Svoje domáce zápasy tu hrá tím FC ViOn Zlaté Moravce. Viaceré zápasy tu odohrala aj slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov, pamätné je najmä víťazstvo s výberom Holandska 4:2 v úspešnej európskej kvalifikácii. Výkon osvetlenia je 1 400 luxov.

Štadión nemá významnú históriu, keďže Zlaté Moravce hrali regionálne súťaže a do najvyššej sa dostali až po vstupe majiteľa klubu Viliama Ondrejku, po ktorom nesie názov klub, štadión, aj firma, ktorú zakladal. Slabiky ViOn sú začiatočnými písmenami jeho mena. Najvyššia súťaž sa tu hráva s jednoročnou prestávkou od sezóny 2007/2008. Štadión prešiel rekonštrukciou v roku 2014. Kapacita štadióna je 3787 miest.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.