Rafael Nadal napriek tomu, že je svetová dvojka bude na Wimbledone nasadený ako trojka. Oprel sa do organizátorov tohto turnaja!

Aj napriek tomu, že je druhý na svete, bude na Wimbledone tenista Rafael Nadal nasadený ako číslo tri. Doplatí na spôsob nasadzovania na najslávnejšom tenisovom turnaji na svete a do organizátorov sa poriadne oprel.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rafael nadal wimbledon 2019

Zatiaľ čo Australian Open, French Open a US Open se pri nasadzovaní tenistov do pavúka riadia svetovým rebríčkom. V Londýne majú svoj vlastný systém . Hráčom sú k terajšiemu bodovému stavu podľa daného kľúča znovu pripočítané výsledky na turnajoch v minulých rokoch a nasadenie prebieha podľa takto modifikovaného rebríčka.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rafael nadal wimbledon

„Wimbledon je jediný turnaj v roku, ktorý postupuje takto. Samozrejme, lepšie by bolo, keby som bol dvojka, ale keď si myslia , že som trojka, akceptujem to. Budem bojovať, aby som vyhral zápasy, ktoré mám vyhrať,“ rozhovoril sa 33 ročný tenista pre španielsku televíziu Movistar.

„Jediné, čo mi vadí je, že to má takto len Wimbledon. Kebyže takto postupovali všetky turnaje, bolo by to korektnejšie. Nie je to len o mne. Je tam viac prípadov hráčov, ktorí hrali celý rok dobre na všetkých povrchoch, ale Wimbledon nerešpektuje ich postavenie,ktoré si vybojovali,“ pustil sa Španiel do organizátorov.

Nasadenou jednotkou bude Srb Novak Djokovič a číslo dva bude Švajčiar Roger Federer. „Pre mňa osobne to znamená, že ak chcem hrať finále, môžem v semifinále naraziť na Novaka, alebo Rogera. Na to ale potrebujem vyhrať päť zápasov, a to je ešte veľmi ďaleko, dodal 18 – násobný grandslamový šampión.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt rafael nadal wimbledon

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.