Prvá obeť zimnej olympiády 2026 je San Siro!

Tradícia? Čoskoro zabudneme. Jeden z najkrásnejších futbalových štadiónov sveta, ktorý vyrástol v 20. storočí má zrejme už spočítaný čas. Legendárne milánske San Siro sa má zbúrať. Na jeho mieste má potom vyrásť nový stánok pre domáci tím. Dôvodom je zimná olympiáda.

San Siro

 

Zbohom San Siro. Úchvatná architektonická vzácnosť so štyrmi piliermi, po ktorých sa chodilo do tribún nádherného futbalového stánku má byť čoskoro zrovnaná so zemou. Na kongresu MOV v Lausanne to potvrdil aj sám výkonný riaditeľ AC Milán.

 

“Všetko je už v procese. Postavíme nový štadión San Siro hneď vedľa starého. Ten starý pôjde preč a na rovnakom mieste budú postavené nové budovy,“ vysvetloval výkonný riaditeľ. „Bude to komplikované, ale máme víziu, že sa zahajovací ceremoniál Zimných olympijských hier uskutoční práve na novom štadióne“ dodal

Olympijské hry 2026

Ak bude San Siro vypadať rovnako fantasticky ako terajší zatiaľ nie je jasné. Architektonické štúdium ešte nebolo predstavené. Fanúšikovia by si ale priali, aby na mieste súčasného štadióna vyrástol presne rovnaký ako majú teraz .

V Miláne už s o novom štadióne pre AC Milán hovorilo pred štyrmi rokmi, keď rossoneri predstavili návrh štadiónu Portello-Fiera Milano City, ktorý mal byť postavený uprostred obchodného centra.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.