PROFIL: Lipsko je na futbalovej mape len 10 rokov, no už vyhralo skupinu Ligy Majstrov

Nemecký futbalový klub RB Lipsko je na futbalovej mape krátko, no svojich priaznivcov už od začiatku baví svojimi výkonmi. Tohtoročná edícia Ligy Majstrov bola pre nich druhou, ktorú absolvovali. A vyhrali pri tom skupinu G.

Už štvrtú sezónu je súčasťou Bundesligy, kam sa dostalo po pravidelných postupoch z nižších líg. Majiteľ, slávna energetická spoločnosť, evidentne nešetrí a podporuje klub na svetovej úrovni. Klubu predpovedajú veľkú budúcnosť plnú úspechov.

Aj v aktuálnom ročníku domácej súťaže je tento celok na vrchných pozíciách, v nabitej a veľmi vyrovnanej prvej polovici nemeckej Bundesligy okupuje fantastické druhé miesto, pričom na prvý Mönchengladbach stráca len jediný bod a môže sa pýšiť suverénne najlepším útokom v lige. V tíme sa nachádzajú skúsení hráči ako napríklad Gulácsi, Forsberg, Werner či Poulsen, ktorých dopĺňajú mladíci ako Schick, Sabitzer alebo Klostermann.

Vo veľmi vyrovnanej skupine G skončili prví, s pohodlným náskokom troch bodov na Lyon. Za sebou nechali aj také tímy ako Benfica či Zenit, ktoré sú už pravidelnými účastníkmi milionárskej súťaže.

Red Bull Arena

Domovským stánkom Lipska je takmer 45.000 Red Bull Aréna. Ide o novučičký štadión, otvorený bol len v roku 2004.

Centrálny štadión bol otvorený v roku 1956 a až do svojej prestavby bol najväčším štadiónom v Nemecku s kapacitou 100 000 sediacich divákov.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.