Podceňovaní Fíni dokráčali až do finále, elita sa rozrástla o nový tím!

Hokejbalisti z krajiny tisícich jazier skončili včera na krásnom druhom mieste. Vo finále ich porazili naši chlapci. Veľa ľudí čakalo výraznejšiu výhru. Fíno potvrdili, že sa elita hokejbalu rozrástla o nový tím.

Za sebou nechali aj Kanadu či Česko. Hlavne semifinálová výhra nad našimi západnými susedmi bola veľkým prekvapením. V tabuľke sa umiestnili vyššie ako USA. A treba aj povedať, že mali lepšie skóre v základnej skupine A ako my.

Hneď na úvod turnaja sme ich porazili tesne 2:1 a možno aj toto predpovedalo, že to dotiahnu veľmi ďaleko. Ale finále? To asi nečakal nik. Vo štvrťfinále narazili na Grékov. O postupe rozhodli len 8 sekúnd pred koncom riadnej hracej doby.

Fínsko zahralo krásny turnaj, kde to doviedlo až do finále. Ešte nikdy predtým sa do finále nedostalo. Získalo premiérové strieborné medaile a na záver si vyslúžilo potlesk a skandovanie publika.

Reakcia Taneli Marjetu, obrancu Fínska na skandovanie Suomi v podaní slovenských fanúšikov “Toto je neuveriteľné, nikdy som nič také nezažil. Mám husiu kožu, neskutočné, čo sa tu deje.”

Lauri Viitanen: “Mám slzy v očiach. Naozaj. Toto je mrazivé, čo tu slovenskí diváci predviedli.”

Suomi, ďakujeme za nádherný turnaj!

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.