Početné zastúpenie Slovákov v AHL

Tak, ako v NHL, aj v nižšej AHL sa v noci predstavili viacerí Slováci. Jediný slovenský brankár, Adam Húska, zatiaľ len robil dvojku kolegovi Shestyorkinovi. Jeho Hartford porazil Charlotte 5:3.

Marián Studenič nastúpil v drese Binghamtonu, no z výhry proti Utice sa netešil. Farma NJ Devils utrpela prehru 3:4.

Ďalší dvaja mladíci, Adam Ružička a Martin Pospíšil, odohrali svoje druhé zápasy v drese Stocktonu Heat. Ani jeden z nich sa netešil z bodu, no radosť mohli mať aspoň z výhry 4:2, proti Coloradu Eagles.

Jediný slovenský bod za asistenciu si pripísal Róbert Lantoši, pre ktorého to bol v premiérovom zápase prvý bod v lige. Providence porazili Lehigh Valley jednoznačne 3:0. Peter Cehlárik do zápasu nezasiahol.

V bodovaní Slovákov je zatiaľ na prvom mieste Marko Daňo, ktorý má po 2 zápasoch na konte rovnaký počet asistencií. Za ním nasledujú obranca Christián Jaroš a útočníci Róbert Lantoši, s Adamom Ružičkom. Všetci traja majú zhodne po jednej asistencii. Dnes večer sa určite máme na čo tešiť. V pláne je ďalších päť zápasov, v ktorých si môžu Slováci z Providence pripísať nejaké body a Adam Húska si môže nastúpiť na svoj prvý zápas v AHL. Nechajme sa prekvapiť.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.