OKTAGON 14 | Bratislava má nového vládcu! | Výsledky, zhrnutie, vyjadrenia

Včerajší galavečer najprestížnejšej a najväčšej slovenskej MMA organizácie Oktagon, ktorý niesol poradové číslo 14, priniesol divákom veľkú nálož kvalitných zápasov a nečakaných zvratov. Spoznali sme finalistku Projektu Y, pravdepodobne nového vyzývateľa o titul ťažkej váhy, kráľa Bratislavy a v neposlednom rade prvého bantamového šampióna organizácie.

Foto: oktagonmma.cz

 

PRELIMS

Giorgi Kvelizde – Lukáš Dvořák | Submission – Arm Triangle Choke

Pim Kusters – Marek Mazúch | Split Decision (výhra na body)

Ivy Hašková – Kateřina Klinderová | KO – Punch

Lukáš Pajtina – Jaroslav Jartim | TKO – Punches

Leo Brichta – Roland Paradeiser | Submission – Armbar

Timo Feucht – Jeremy Kimball | TKO – Punches

 

HLAVNÁ KARTA

Daniel Hromek – Igor Daniš | TKO – Punches

Pikantný súboj dvoch thai boxerov sľuboval poriadnu prestrelku v postoji. Čo sa pred zápasom čakalo, to obaja borci doručili. Na prekvapenie väčšiny divákov a taktiež aj stávkových kancelárií túto bitku vyhral Daniel Hromek, ktorý jednoznačne zdolal svojho súpera už v prvom kole.

Foto: Instagram @oktagonmma

 

Daniel Dittrich – Martin Buday | Submission – Kimura

Jediný súboj ťažkých váh na tejto karte priniesol zrejme nového vyzývateľa do marcového súboja o pás šampióna ťažkej váhy Oktagonu. Po prvom kole, ktoré bolo vyrovnané a odohrávalo sa prevažne v postoji zobral Martin Buday zápas do svojho kráľovstva brazílskeho jiu-jitsu a svojmu českému súperovi nedal šancu, keď ho ukončil na kimuru a zrejme si zaistil vyzývateľskú šancu.

Foto: Instagram @oktagonmma

 

Joao Rodrigues – Ľudovít Klein | KO – Head Kick

Súboj kokaínového kráľa proti najväčšiemu slovenskému talentu MMA. Z výkonu brazílčana si najviac zapamätáme jedine tak nástup, počas ktorého som si stihol zaliať čaj a aj ho vypiť. Lajoš celý zápas dominoval a v treťom kole ukončil súpera svojou obľúbenou technikou. UFC klope na dvere.

Foto: Instagram @oktagonmma

 

Róbert Pukač – Samuel Krištofič | Unanimous Decision (výhra na body)

Nový kráľ Bratislavy je na svete. Jeden z dvoch súbojov včerajšieho večera, ktorý trval až 25 minút. Samuel “Pirát” Krištofič predviedol neskutočnú fyzickú kondíciu, keď dokázal počas celého zápasu sústavne tlačiť a Pukača nepustil takmer k ničomu. Bezprostredne po zápase Pirát vyzval k odvete Davida Kozmu – aktuálneho šampióna weltrovej divízie Oktagonu.

Foto: Instagram @oktagonmma

 

Filip Macek – Tomáš Deák | Unanimous Decision (výhra na body)

Tretí titulový pás šampióna organizácie putuje k slovenskej motorovej myši menom Tomáš Deák. Šampión ruskej Fight Night Global potvrdil svoju pozíciu bantamovej jednotky na domácej scéne, keď po veľmi zaujímavom a kontroverznom prvom kole dokázal v nasledujúcich štyroch zničiť českého vyzývateľa a potvrdiť svoju neohroznenú pozíciu československej bantamovej jednotky.

Foto: Instagram @oktagonmma

 

Tomáš “Tomi” Deák o svojom zápasovom pláne

“Neprekvapilo ma nič. Presne takýto game plan sme mali. Filip je veľmi šikovný zemiar, mám ho nasledovaného. Plánovali sme tvrdý postoj, dávať si pozor na takedowny a hlavne sa neosprostiť, nehodiť sa mu do toho pozície, ktorú by chcel. Veľa ľudí mi hovorilo, že ho podcením, ale ja každého jedného súpera beriem ako najťažšieho súpera na svete. Ja nemám také, že s niekým povolím, alebo si dám horšiu prípravu. Na každého jedného súpera sa pripravujem ako na najťažšieho súpera na svete. Čiže na Filipa som sa pripravoval ako na najlepšieho grapplera na svete a podľa toho som zostavil aj game plan. ”

 

Samuel “Pirát” Krištofič o priebehu zápasu v postoji

“Príjemne ma v tomto zápase prekvapilo, že Robo sa to vôbec nepokúšal zobrať na zem a prekvapilo ma to ešte viac v tom momente, keď po dvoch-troch kolách jasne prehrával. Čakal som to na konci prvého kola, čakal som to na začiatku štvrtého kola, ale ono to neprišlo.”

 

Róbert “Diamantový čávo” Pukač o pokuse o zvrát v piatom kole 

“Vedel som, že do piateho kola budem musieť dať všetko. Chcel som to skúsiť ukončiť, ale nemal som už žiadny sily. Dostal som aj taký pokyn od môjho tímu, že musím do toho dať všetko, ale nevyšlo to. Neostali už sily.”

 

Timo “Teddy” Feucht o možnom zápase s Viktorom Peštom

“Rozmýšľal som o nejakom oddychu, kedže som podstúpil veľa príprav tento rok, ale myslím si, že sa o tom môžme porozprávať.”

 

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.