Ohlasy z oboch táborov pred dnešným pohárovým zápasom v Žiline.

Medzi najlepšími štyrmi celkami Slovnaft cupu prekvapivo chýbajú kluby ako Slovan Bratislava, FC DAC 1604 Dunajská Streda, MFK Ružomberok, či AS Trenčín a prekvapivo sa až do semifinále dostala dvojica MFK Zemplín Michalovce a posledná FK Senica. Dnes je na programe prvý semifinálový zápas v Žiline medzi ”Šošonmi” a ”Zemplínom” o 17:00, ktorý bude možné sledovať na webe futbalnet.sk.

Radosť žilinských hráčov po góle v poslednom zápase proti Michalovciam. Foto: FB MŠK Žilina.

Cesta oboch tímov v slovenskom pohári

Cesta Žiliny v Slovenskom pohári 2018/2019:

2.kolo: Slovenské Ďarmoty – Žilina 0:7

3.kolo: Krásno nad Kysucou – Žilina 0:6

4.kolo: Prešov – Žilina 1:2

Osemfinále: Žilina – Sereď 3:1

Štvrťfinále: Žilina – Skalica 4:1

 

Postup Michaloviec v Slovenskom pohári 2018/2019:

2.kolo: Bešeňova – Zemplín 0:6

3.kolo: Námestovo – Zemplín  0:1

4.kolo: Šimonovany – Zemplín 0:4

Osemfinále: Zemplín – Lipany 4:2

Štvrťfinále: Zemplín – Poprad 2:1

 

Zo zápasov možno vidieť, že Zemplín ešte nepozná v tomto ročníku slovenského pohára súpera z Fortuna ligy.

Posledný zápas pred nedávnom

MŠK Žilina a MFK Zemplín Michalovce odohrali posledný zápas na Štadióne pod Dubňom ešte pred pár dňami (16.03.) vo Fortuna lige. Žilinčania nedali v tomto zápase súperovi z východu žiadnu šancu. Prvý zápas dominovali no napokon išli do šatne iba s jednogólovým náskokom po góle stopéra Kralíka po rohovom kope, hoci jasných príležitostí bolo aj na 5:0. Michalovčania sa na niekoľko minút po výmene strán otriasli a vyrovnali sa ”Šošonom”, no behom ôsmich minút inkasovali 3 góly postupne od Balaja, Mihalíka a na 4:0 upravoval z pokutového kopu kapitán Káčer.

Zásluhu na tomto výsledku mali aj absencie zemplínskych hráčov s trestami po zápase v pohári s Popradom. I keď Žilina musela absolvovať tiež zápas bez svojich opôr kapitána Škvarku, Ananga, Fazlagiča, Jánošíka a Bičachčiana. V poslednom ligovom zápase v Ružomberku (1:1) už nastúpili opory kapitán Škvarka a Anang. Janošík taktiež hral v druholigovom zápase proti Skalici (4:3).

 

Hlasy zo žilinského tábora pred zápasom

Jaroslav Kentoš pri dirigovaní posledného ligového zápasu v Ružomberku. Foto: FB MŠK Žilina.

Je to dvojzápas, čo je špecifikom. Doma nás tak čaká prvý, dôležitý krok, ktorý naznačí šance oboch mužstiev na postup do finále,” hovorí o úvodných 90 minútach semifinále Slovnaft Cupu šéf žltozelených.

V rozhovore pre domácich fanúšikov sa pýtali trénera MŠK na výsledok: „Nemám presnú predstavu. Čím priaznivejší výsledok pre nás, tým lepšie. Hrá sa na dva duely, takže v oboch musíme ukázať kvalitu. Nerád by som sa koncentroval iba na dnešok. O dva týždne to bude rovnako náročné. Kto bude v celkovom dvojzápase lepší, postúpi.”

“Aj napriek nahustenému programu sú všetci chalani v poriadku a namotivovaní na semifinále,”  odpovedal tréner Kentoš na otázku ohľadom ”marodky” jeho tímu.

Stopér Králik pri gólovej radosti po góle proti Zemplínu v ligovom zápase. Foto: FB MŠK Žilina.

Na pohárový zápas vyspovedali aj stopéra Králika:“Určite to bude iný zápas než naposledy, Michalovce prídu určite ostražitejšie, je to pohárový duel na odvety. Brali by sme výsledok 4:0, základom bude, aby sme do toho dali znova všetko. Ak splníme pokyny trénerov do bodky. Hlavne nech padajú góly a je jedno, kto ich strelí.”

Aký výsledok by bral stopér do odvety? “Ťažko povedať, čo je najlepšia východisková pozícia. V oboch dueloch musíme hrať naplno. Veľakrát prichádza po prvom priaznivom výsledku uspokojenie, tomu sa chceme vyhnúť.”

Sú Žilinčania favoritom prvého semifinálového zápasu? “Myslím si, že áno. Už len to, že sme MŠK Žilina nás posúva do roly favorita. Budeme sa snažiť to naplniť,” odpovedal už skúsený stopér Králik.“Nemyslím si, že sme nejak extra pod tlakom. My nemusíme, ale chceme,” odhodlane odpovedal sa na dnešný zápas.

Hlas z michalovského tábora pred zápasom na webe

Spoločné foto pred pohárovým zápasom s Popradom. Foto: web MFK Zemplín Michalovce.

”Žilina ma veľmi širokú základňu nebezpečných futbalistov,” upozorňujú na svojom webe Zemplínčania a dodávajú: Už od čias Adriana Guľu hrajú atraktívny ofenzívny futbal s futbalistami zo svojej akadémie.”

Na ktorých hráčov v Žiline si treba dávať pozor? Najnebezpečnejšími hráčmi Žiliny je jej kapitán a tvorca hry Michal Škvarka, pridáva sa mladý Miroslav Káčer, zo strany nabieha reprezentant Mihalík. No a v útoku má celkom potentného 19-ročného Roberta Boženíka.”

”Kvôli trestu nebude mať náš tréner k dispozícii Joseho Carrilla,” oznamujú z východu, že im bude chýbať tento skvelý španielský hráč.

Rozhodovať budú

Hlavný rozhodca: Michal Smolák.

Asistenti rozhodcu: Rastislav Žákech a Radoslav Bobko.

 

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.