NIKITA KUČEROV SI NEVIE VYNACHVÁLIŤ ERIKA ČERNÁKA!

O víťazstve Tampy Bay nad Dallasom v pomere 2:1 rozhodol Point, v zápase hráč s 1+1. No zažiaril aj jediný slovenský hráč v zápase Erik Černák. Ten asistoval pri prvom góle Bleskov, po ktorom sa Nikita Kučerov radoval z gólu.

„Bola to skvelá prihrávka,“ povedal Kučerov pre Tampa Bay Times. „Mám z neho radosť. Je dobrý a v každom zápase sa zlepšuje. Tvorí hru, má dobrú strelu. Teší ma, keď obranca hrá takto. Keď robia také veci, strieľame góly.“

Sám Černák mohol skórovať, no neulakomil sa a prihral ruskej hviezde.

“Musíte si vybudovať základy. Nemôžete zakaždým ísť dopredu. Musíte sa to naučiť robiť v tom správnom čase,“ poznamenal košický rodák.

Generálny manažér Julien BriseBois tvrdí, že poslanie Černáka na „farmu“ by bolo ľahké rozhodnutie, ale tiež si uvedomuje, že by pre tím nebolo to najlepšie.

„Je príliš dobrý na to, aby sme ho poslali späť. Robí z nás lepší tím, vybalansoval nám obranu na pravej aj ľavej strane,“ skonštatoval.

Rotovanie obrancov je len dočasné, po príchode J.T.Millera tomu už tak nebude. Jeden obranca bude musieť ísť na farmu, preto býva Erik Černák v hoteli, pre každý prípad.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.