Lukáš Hradecký, Slovák vo fínskej futbalovej reprezentácii

Rodák z Bratislavy, ktorý ako 1,5 ročný s rodičmi opustil Slovensko a išiel do Fínska. S futbalom začínal v TPS Turku ako 8-ročný prakticky hneď v bráne, lebo bol lenivý behať. V roku 2009 podpísal zmluvu s dánskym klubom Esbjerg fB.

Odohral v ňom 4 roky a následne akceptoval ponuku jedného z najlepších a najväčších klubov v Dánsku- Brøndby IF. Neskôr prišla veľká výzva. V roku 2015 prestúpil do jednej z najlepších líg sveta, nemeckej Bundesligy. Eintracht Frankfurt ho kúpil za 2,5M €! V klube sa vypracoval na jednoznačnú jednotku v bráne. 29-ročný Fín, po 3 rokoch Frankfurt opustil, ale v Bundeslige ostal.

Prikývol na ponuku Bayeru Leverkusen. A v ňom je dodnes. Za fínsku reprezentáciu v dospeláckej kategórii odohral už 34 zápasov. Nechýbal ani v nedávnych zápasoch kvalifikácie na ME 2020. Fínsko má po dvoch zápasoch na konte 3 body, čo im stačí v skupine J na 4.miesto. Ako sa v minulosti vyjadril, na 97% sa cíti ako Fín, 3% ako Slovák.

Ak by však dostal pozvánku reprezentovať našu krajinu, odmietol by. Čo sa týka futbalu, na 100% chce reprezentovať Fínsko a postúpiť s ním na veľký turnaj. Majstrovstvá Európy, či Majstrovstvá sveta by bol pre neho splnený sen. Len čas ukáže, či sa mu to splniť podarí. Pevne veríme, že áno.

 

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.