LAŠŠO: Do Skalice som sa zbalil len na jeden zápas

Hokejisti Topoľčian zdolali vo štvrťfinále 1.hokejovej ligy Skalicu na jej ľade 3:2 po samostatných nájazdoch. V meraní síl celkovo zvíťazili vo všetkých zápasoch série. Po zápase sme vyspovedali dvojicu hráčov – Michala Kluku a Dominika Lašša.

Foto Marcela Topič.

 

Výsledok síce vyzerá jednoznačne, no ľahké to určite nebolo. Hostia po dvoch tretinách prehrávali, no nakoniec dve minúty pred koncom vyrovnali, v nájazdovej lotérii boli úspešnejší.  “Výsledok na zápasy 3:0 vyzerá jednoznačne, ale boli to vyrovnané zápasy, hlavne tento posledný bol najtažší. Máme rešpekt pred zápasmi v Skalici. Aj sa to dnes ukázalo. Prvé dve tretiny sme sa rozkukávali, čo s nami súper urobí. Vedeli sme, že majú veľmi dobrú prvú pätku, na ktorej to stojí a keď si ich ustrážime, možeme uspieť” povedal Michal Kluka, ktorý si v základnej časti pripísal 60 bodov v 45 zápasoch.

Včera ste strelili dva góly a dostali duel do predĺženia. Aké boli pocity po poslednom nájazde, ktorý vychytal Juraj Halo?  “Bolo to krásne, vážne som nemohol uveriť tomu, že sme to zvládli na 3 zápasy. Ľudia v mojom okolí si zo mňa už robili srandu, lebo vždy kde som hral, sme mali super tím, ale neprešli sme ani prvým kolom a reálne, už som to hádzal aj sa na seba, še som zakliaty. Včera mi strašne odľahlo.”

Foto Marcela Topič.

V prípade, že Dubnica dnes vyhrá v Humennom, Topoľčany sa stretnú v semifinále s top favoritom na postup – Michalovcami. “Dostali sme voľno, stretneme sa vo štvrtok a začneme sa pripravovať, pravdepodobne na nich, ale je to ešte otvorené”, pokračoval Kluka.

V základnej časti sa Topoľčany stretli so Skalicou 4-krát, no vždy odišli ako porazení. Práve na Záhorákov narazili aj v predošlých dvoch vyraďovacích bojoch a zakaždým sa tešili Skaličania. “Vedeli sme že nás čaká veľká trapenica so Skalicou, chceli sme sa jej vyhnúť v play-off, ale na konci základnej časti sme si to dosť zkomplikovali a narazili sme na nášho “tradičného” súpera. Mali sme im teda čo vracať, keďže nám 2 roky po sebe ukončili sezónu a myslím si že nás to neskutočne motivovalo a nabudilo tímovo ku dobrým výkonom.”– povedal Laššo.

Foto Marcela Topič.

O tom, že to bola ťažká séria niet pochýb, minimálne ťažšia ako hovoria zápasy. “Osobne som vedel, že to bude ťažká séria ale v duchu a v okolí som rozprával, že play-off je iná súťaž a že aj keď sme s nimi prehrali 4 vzájomne zápasy v základnej časti veril som, že to ukončíme 3:0. Totižto, ani som si nenabalil veci na druhý deň, lebo som veril že vyhráme a pocestujeme domov” pokračoval Dominik Laššo, druhý najviac vylučovaný hráč Topoľčian.

V Topoľčanoch evidujú enormný záujem o hokej, na domácom zápase proti Skalici bolo prítomných až 3280 divákov, čo je rekord prvoligovej sezóny. Niekoľko fanúšikov prišlo Žochárov podporiť aj priamo do Skalice. Pre hráčov to je veľká podpora. 

“Tak naši diváci sú úžasní, je vidno a neskutočne nás to hreje na srdiečku že TOPOĽČANY s nami žijú s hokejom a ženú nás vpred za našimi cieľmi. Doma proti Skalici nám neskutočne dávali silu vyhrať tie zápasy. Za to im ďakujeme a tešíme sa na ďalšie domáce zápasy a dúfam, že im pripravíme pekné hokejové predstavenie lebo oni si to zaslúžia a včera tí čo došli, nám tiež neskutočne pomohli. Predsa, necítil som sa ako keby hrám vonku, ale doma. Bolo ich počuť jasne a zreteľne sme vnímali ich podporu. ĎAKUJEME IM. Určite nám boli 6 hráčom a pomohli ukončiť túto sériu v čo najkratšom čase” zakončil Laššo.

Foto Marcela Topič.

“Prakticky sme mali domácu atmosféru, aj keď je to celkom diaľka do Skalice. Vieme, že máme podporu od ľudí, cítime to aj v meste aj na internete. Vidíme, že ľudia za nami stoja a je to krásny pocit, že to vyšlo. Ale dúfam, že týmto nekončíme. Veríme si na finále a je nám jedno koho dostaneme” dodal Kluka.

Chalanom ďakujeme a držíme palce v ďalších kolách play-off!

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.