Kto vyhrá afrického futbalistu roka?

 

Tak ako minulý rok, aj tento je vo finálovej trojici Mohamed Salah, Sadio Mané a Pierre-Emerick Aubameyang. Všetci traja futbalisti majú za sebou skvelý rok a predpokladá sa, že v nastolenom tempe budú pokračovať. Najmä dvojica Mané – Salah, od ktorých výkony budú dôležité pre Liverpool v boji o titul.

SADIO MANÉ

Rýchly, gólový a hlavne silový typ futbalistu. Asi tak by som charakterizoval Senegalčana. Minulý rok skončil na druhej priečke za spoluhráčom z útoku. V tejto sezóne zatiaľ zaznamenal 8 v lige, ku ktorým pridal 1 asistenciu. V Lige majstrov sa zatiaľ Sadio presadil iba raz. Naposledy anketu vyhral senegalský futbalista v roku 2002 keď sa z nej tešil El Hadji Diouf, v tom čase futbalista francúzskeho RC Lens, ktorý sezónu zakončil taktiež v tíme z Anfieldu. Nuž, ale neočakávam tento rok útok na prvú priečku, ba si myslím, že senegalskí priaznivci sa budú musieť uspokojiť, keď Mané skončí na 3. pozícii.

PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG

Gabonský futbalista minulý rok skončil na tretej priečke a zaostal za hviezdnym duom ,,The Reds“, ale výkony útočníka Arsenalu Londýn v tejto sezóne sú konzistentné a vstup do novej sezóny mu vyšiel parádne. V lige za 21 zápasov zaznamenal 14 gólov, čo mu stačí na prvé miesto kanonierov PL spolu s Harrym Kaneom, ku gólom pridal aj 3 asistencie. V Európskej lige vsietil 2 góly v 3 zápasoch. V pomyslenom rebríčku by sa mal dostať o stupienok vyššie.

MOHAMED SALAH

Egyptský fenomén s číslom 10. Rok dozadu práve túto anketu suverénne ovládol a Egypt sa mohol radovať, že konečne z tejto krajiny vzišiel najlepší kontinentálny futbalista. Aj keď niektorí pochybovači hlásali, že bol len jedno sezónnym zjavom. Tak štatistiky hovoria iným smerom. Egypťan mal síce pomalší štart do ročníka, ale momentálne to v lige vyzerá inak. Po 20 zápasoch strelil 13 gólov, čím len o jeden zaostáva za duom Aubameyang – Kane, ale pridal aj 7 asistencií! V skupine smrti LM zaznamenal 3 góly v 6 zápasoch a práve v ďalšom priebehu sezóny bude kľúčový. Veď, už to dokázal v minulej sezóne, keď ako najlepší hráč dotiahol Liverpool do finále LM. Dovolím si povedať, že Salah anketu obháji.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.