Košice plánujú návrat medzi slovenskú elitu a prichádza nový investor!

FC Košice posilnil maďarský investor  Arago group, ktorý získal v klube 37 percentný podiel. Táto istá skupina má podiel aj v maďarskom klube DVTK Miškolc, ktorý získal v posledných rokoch na popularite. „Pri rozhodovaní sa investovať do Košíc sme posudzovali viacero hľadísk. Predovšetkým serióznosť a zanietenosť slovenských vlastníkov, tradičné ponímanie klubu a veľký športový potenciál aglomerácie Košíc nás presvedčili urobiť tento významný krok. Geografická blízkosť a perspektíva rozvoja miest Miškolc a Košice, spoločné kultúrne a športové väzby boli motiváciou navyše,” vyjadril sa generálny manažér Arago group Gergelyho Santhu.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fc košice investor

O rýchlom návrate do Fortuna ligy uvažuje aj prezident FC Košice. „Vstup maďarských akcionárov vnímame ako veľmi pozitívny signál a krok smerom k stabilizácii nášho klubu, pričom veľmi radi využijeme skúsenosti maďarských investorov s fungovaním v maďarskej prvej lige ako aj s prevádzkou futbalovej arény v Miškolci. Všetci veríme, že spoločne sa nám v krátkom čase podarí dostať náš klub FC Košice na mapu prvoligových klubov Slovenska, kam Košice historicky patria,” povedal Dušan Trnka.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.