Jeden splň sa senil, druhý sa rozplynul | Oktagon 15

 
Zápas, na ktorý celá domáca scéna bojových športov čakala od jeho oznámenia, je za nami. Attila Végh porazil Karlosa Vémolu, keď ho ako jediný dokázal ukončiť via KO. Neopísateľné emócie, burácajúca O2 Aréna, úsmev, ale aj slzy. Toto všetko priniesol Zápas Storočia, na ktorý sa bude ešte dlho spomínať.

 

Už od nástupu oboch bojovníkov bolo jasné, že počas tohto zápasu nezostane pokojný ani jeden fanúšik či už v hale, alebo doma pred televíznymi obrazovkami. Emotívna nástupovka a sebavedomý príchod prvého českého bojovníka v UFC, Karlosa Vémolu, naštartoval atmosféru v celej O2 Aréne. Do červeného rohu nastupoval slovenský šampión Bellatoru, Attila Végh, o ktorého nástupovú show sa postaral Patrik “Rytmus” Vrbovský. Hala burácala, obaja bojovníci boli v klietke a nič nebránilo začiatku veľkolepého divadla.

To čo stávkové kancelárie nečakali, stalo sa realitou. Attila dokázal Karlosa knokautovať v druhej minúte 1. kola svojou pravačkou. Terminátor sa bezvládne zvalil na zem a s ním sa zvalilo aj všetko, čo poctivo 4 roky budoval. V O2 Aréne zavládlo v tomto momente nespútané šialenstvo oslavujúce víťaza.

Takmer všetkými podceňovaný Végh dokázal, že sa v ňom stále nachádza duša pravého bojovníka. „Posledné štyri mesiace som prešiel peklom. Po každom tréningu som mal slzy v očiach a videl som jediný cieľ, poraziť Karlosa Vémolu.  Dal som bokom všetky sociálne siete a nijak som pred zápasom nevyskakoval.”

„Určite nekončím kariéru. Odvetu teraz neriešim, máme čas. Spln sa mi senil, teším sa na vás.” Attila na scéne zostáva. Mnoho ľudí špekulovalo o ukončení jeho kariéry a odchodu ako legendy, ktorá porazila Karlosa Vémolu. Opak je však pravdou. Pumukli našiel v sebe skrytý oheň, ktorý ho doprevádzal počas celej cesty v Bellatore a teraz sa v ňom znova prebudil. Môžeme sa teda tešiť na starého dobrého Attilu Végha. 

 

Čo však ďalej? Karlosovi sa sen o UFC definitívne rozplynul. Aj keď môžeme mať negatívny názor na jeho vyjadrenia a správanie, takmer všetci by sme mu aspoň jeden zápas v najprestížnejšej organizácií sveta dopriali, už len kvôli jeho zanietenosti a motivácií reprezentovať česko-slovenskú scénu v tom najlepšom svetle.

„Čo so mnou ďalej v kariére?“ zneli slová Vémolu na poturnajovej tlačovej konferencii „UFC je preč. Budem sa snažiť o titul v 84ke? Neviem. Tam nemajú poriadnych súperov. Je tam Baba Jaga a nikto. Budú musieť niekoho priviezť. Odveta s Attilom? UFC sa mi už nepodarí. Ak mi šampión dá šancu na odvetu, tak po nej budem musieť ísť tvrdo. Keď sa mi nepodarí sen z UFC, tak sa mi podarí aspoň sen byť prvým človekom, ktorý porazí Attilu dvakrát. V momente, keď ho porazím v nasledujúcom zápase, tak by určite nasledovala odveta. Bola by to taká trilógia. Ale je ťažké hovoriť veľmi dopredu. Je to na promotéroch. Ja som týmto zápasom mohol stratiť úplne všetko a úplne všetko som stratil.”

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.