Jaroslav Halák vynuloval Arizonu, Tatar proti Marinčinovi víťazne

Aj dnes v noci nastúpili niektorí Slováci na zámorský ľad.

Najviac sa darilo gólmanovi Bostonu Jaroslavovi Halákovi, ktorý pri svojej tohtoročnej premiére v NHL vychytal až 35 striel, pričom žiadna neskončila za jeho chrbtom! Bol vyhlásený za prvú hviezdu duelu. Jeho Boston si poradil s Kojotmi z Arizony najtesnejšie. Kapitán Medveďov Zdeno Chára odohral bezmála 21 minút v prvej obrannej dvojici. Výraznou mierou pomohol k čistému kontu.

Dvoch slovenských reprezentantov sme mali v zápase Toronto Montreal. Martin Marinčin nastúpil v treťom obrannom páre, pripísal si vyše osem minút na ľade, uštedril jeden hit, no nebodoval. Nebodoval ani Tomáš Tatar, hoci opora Canadians strávila na ľade v prvom útoku vyše dva krát toľko čo Marinčin. Súboj dvoch kanadských tímov vyšiel lepšie pre Montreal, ktorý zdolal Toronto 6-5 po nájazdoch.

Sekerov Dallas sa prestavil na ľade aktuálneho držiteľa Stanley cupu St. Louis Blues. Andrej nastúpil v druhom obrannom páre s Heiskanenom. Pripísal si takmer dvadsať minút a bol na ľade pri všetkých góloch svojho tímu (+2). Stars ale nestačili na Bluesmenov, podľahli im 2-3.

V akcii bol prvý krát v sezóne aj Tomáš Jurčo, ktorý začal v štvrtom útoku, no neskôr sa objavil v prvých dvoch. Pripísal si asistenciu na gól obrancu Nurseho. Oilers zdolali Kings 6:5.

Do nočných bojov zasiahla aj opora Bleskov Erik Černák. Pri prehre Tampy s Floridou nebodoval, na ľade strávil takmer 19 minút. Vyslal jednu strelu.

Dvojité zastúpenie sme mali v zápase Washingtonu s Carolinou. Martin Fehérváry ale ani Richard Pánik nebodovali. Obaja mali skoro rovnaký “ice time”, ktorý sa priblížil k hranici 15 minút. Hurricanes zvíťazili po predĺžení.

Prečítajte si aj: TIPSPORT LIGA: NOVÉ DERBY VÝRAZNE POMOHLO NAŠEJ LIGE