HLÁŠKY KOMENTÁTOROV 1.ČASŤ – KAROL POLÁK

Náš seriál najvtipnejších hlášok komentátorov začneme podľa mňa najväčšou legendou spomedzi komentátorov na Slovensku. Karol Polák a jeho nezabudnuteľné “hlody” sa dostali pod kožu nejednému športovému fajnšmekrovi.  Karol Polák odišiel na večnosť 17.1.2016 po chorobe. Prečítajte si výber tých najlepších.

 • „Nemecký šprinter Kokot bezkonkurenčne vedie a kde sú naši, ďaleko za ním, bodaj by sme aj my mali takých Kokotov.“ (K nemeckému atlétovi Manfredovi Kokotovi.) – Halové MS v atletike v Berlíne v roku 1973
 • „Prší prší, len sa leje, výsledok je bez nádeje.“ (Pred druhým polčasom barážového futbalového zápasu Slovensko – Španielsko o MS 2006.)
 • „Dobrý večer. Nuž komu dobrý, komu nie, všakže, už ste chvíľu spolu s nami na Tehelnom poli a ja keďže mám v ruke mikrofón, si pripadám trocha ako taký funebrák sediaci na kozlíku pohrebného voza a šibajúc do koní veziem pozostatky našich postupových nádejí na cintorín svetového šampionátu, lenže čo už, heš čierne myšlienky, aj na kare býva nakoniec veselo, veď každý chvíľku ťahá pílku…“ (Pred baražovým zápasom Slovensko – Španielsko o MS 2006)
 • „Usmievavý Merk, tomu je vlastne jedno čo sa deje v našich dušiach a srdciach.“
 • „Aj tie najkrajšie nohy sa niekde končia.“ (Počas komentovania krasokorčuľovania žien.)
 • „Bača našiel Slaninu…“ (Počas komentovania hokejového zápasu, kde Bača nahral puk Slaninovi.)
 • Karol Polák: „No ale nejako v druhom polčase nevidieť Vaščáka. Spolukomentátor: No možno preto, že striedal.“
 • „A beží, beží…kto nám to beží?…Beží nám pätnásta minúta!“
 • „…už od rána anglický fanúšik rozbíja bary… ponad Tehelné Pole sa tiahne hustá hmla… nič nevidím… tam by mal niekde operovať náš Masný… podľa ohlasu divákov je to gól alebo rohový kop?!“ (Futbalový zápas ČSSR – Anglicko (2:1) v roku 1975, ktorý pre hustú hmlu hrali dva dni.)
 • „Len dva narody v Europe maju ľubozvučné ľ – Slováci a Španieli. Zatiaľ čo Slováci si na ľ píšu mäkčeň, Španieli používajú ľ ak pred ‘l’ je ‘i’. Takže Casillas, Villa alebo Mallorka sa nečítajú Casijas, Vija alebo Majorka ale správne Casiľas, Viľa alebo Maľorka.“ (Pred zápasom Slovensko – Španielsko.)
 • „Dostávame sa do tretej tretiny zápasu a – áno – budeme hrať presilovú hru proti Rusom. Ktože to tam nastupuje: vidím tam Igora Libu, je tam aj Dušan Pašek. Vyhrali sme buly, puk sme posunuli na modrú čiaru, točíme Rusov, Liba… Pašek… opäť Liba… Pašek… Liba… Etišov, Makarov… gól.“

BONUS NA ZÁVER:

Príbeh Karola Poláka o komentovaní MS v atletike, ktoré sa konali v Berlíne v roku 1973. Vo videu vystvetľuje ako vznikla jeho najpamätnejšia hláška s Manfredom Kokotom. Fakt stojí za pozretie.

 

 

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.