FOTO: Starosta obce Čirč ukážkovo bránil slovenskú vlajku proti maďarskému provokatérovi

Veľmi dôležitý kvalifikačný zápas medzi Maďarskom a Slovenskom sa nezaobišiel bez zbytočných kontroverzií. Všetko začalo pred zápasom rozdelením nášho sektora fanúšikov na slovenskú a maďarskú časť a následne maďarskí fanúšikovia vypískali našu hymnu. K tomu sa ešte počas zápasu našli fanúšikovia z maďarskej časti, ktorí vyslovene slovenských fanúšikov provokovali. S jedným z nich sa stretol aj starosta obce Čirč na východnom Slovensku. Starosta rusínskej obce Michal Didik zavesil na zábradlie slovenskú vlajku s nápisom obce. Avšak o chvíľu za ním prišiel maďarský fanúšik z vedľajšej časti sekora a chcel zakryť našu vlajku a prevesiť ju maďarskou. Slovenský fanúšik sa nezľakol a nedovolil Maďarovi prekryť našu vlajku maďarskou.

Maďarský fanúšik

Zážitok starosta obce Čirč aj opísal: „O chvíľu sa tam však zjavil chlapík a prekryl našu vlajku maďarskou. Hneď som za ním vybehol, čo to robí. Povedal mi, že on si môže vešať vlajku, kde sa mu zachce a akú sa mu zachce. Vyzeral nebezpečne, nebolo mi všetko jedno. Ale nemôžem dovoliť kadekomu, aby prekrýval slovenskú vlajku maďarskou! K fyzickému napadnutiu nedošlo. V sektore bolo veľa maďarských usporiadateľov a policajtov. Spacifikovali ho a zobrali so sebou. Do konca zápasu som ho už nevidel.”

Maďarský fanúšik

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.