Fortuna liga už od budúcej sezóny s úplne novým klubom?

Už je to nejaký ten týždeň, čo slovenská najvyššia súťaž otvorila svoje brány štadiónov. Poznáme už aj tímy, ktoré budú hrať o titul, či tímy, ktoré sa budú chcieť udržať medzi slovenskou špičkou. Veľmi ťažkú úlohu pred sebou majú hlavne tri tímy. Zlaté Moravce, Senica a Podbrezová. Je jasné, že minimálne jeden z týchto troch tímov opustí aspoň na rok slovenskú futbalovú smotánku.

Kto by mohol tento tím nahradiť? Jedným z horúcich ašpirantov je stredoslovenský klub FK Pohronie. Po úspešnej jeseni zvládol aj úvodný duel jarnej časti s Trebišovom.

,,Po minulé obdobia sme dostávali otázky – zachránite sa? Nie je dnes krajšie pýtať sa – postúpite? Sme športovci a hráme o špicu. Môžem prehlásiť, keby sme ostali na postupovom mieste, určite pôjdeme do I. ligy. Už dnes sa na to pripravujeme. Hľadáme ďalšie možné zdroje, ktoré budú potrebné a tiež potrebujeme dobudovať štadión, ako napríklad vyhrievanie či kapacitu. Už dnes však hľadáme také riešenia, aby sme boli v prípade postupu na to pripravení. Takže pre fanúšikov máme odpoveď – určite áno, chceme postúpiť do I. ligy. Ale musíme skončiť na postupovom mieste. Preto ideme na to len a len športovou stránkou,” ozrejmil Glezgo.

Klub síce opustili hráči ako Paraj, Špyrka, Pavúk (všetci-Podbrezová), Ďungel(Poľsko), Frimmel(Skalica), Litwiak(ukončenie zmluvy).

Nových hráčov predstavil tréner Urgela:

„Verím, že budú adekvátnou náhradou za odídených hráčov. Zo Skalice k nám prišiel Patrik Abrahám, náš staronový hráč. Janka Dzúrika sme si vyhliadli v Tatrane Prešov, je to hráč s ligovými skúsenosťami, tak verím, že bude vhodným doplnením kádra a nahradí nám v strede poľa Reného Paraja. Potom tu máme štyroch mladých chlapcov. David Hrnčár zo Slovana Bratislava, to je futbalové meno, jeho otec je výborný tréner aj hráč s úspešnou kariérou. Z Dunajskej Lužnej k nám prichádza David Kondrlík, hrotový útočník, z Novohradu Lučenec Stefan Višić, 21-ročný srbský ofenzívny krídelník a z Podbrezovej Jakub Sedláček. Prajem chlapcom, aby boli hlavne zdraví, aby mali dobrú športovú formu, vyhýbali sa im zranenia a pomohli nám v jarnej časti,”

Uvidíme teda FK Pohronie historicky prvý krát v našej najvyššej súťaži alebo tento klub nezvládne jarnú časť? Už teraz je isté, ak by klub postúpil do najvyššej ligy, nechýbal by v nej opäť nádherný štadión a veríme, že ani plné tribúny.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.