REBRÍČEK: Najkrajšie športové haly na Slovensku

 

Slovensko sa určite môže pochváliť niekoľkými modernými multifunkčnými halami, ako sú Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave, košická Steel Aréna či Zimný štadión mesta Poprad. Ale koľko moderných hál máme na Slovensku bez ľadovej plochy a určených, nie na hokej, ale predovšetkým na palubovkové športy? Poďme sa pozrieť na niekoľko, podľa nás, najznámejších a najkrajších z nich.

8. miesto – Mestská športová hala Klokočina, Nitra

Mestská hala v Nitre je architektonicky členená do troch častí – hracej, obslužnej a viacúčelovej sály. Hracia časť je dlhá 55 metrov a široká 48 metrov. Športová plocha má rozmery 44 x 30,5 metra. V hľadisku je zabudovaných 1500 pevných sedadiel, no kapacita haly sa dá zvýšiť až na 2500 divákov. Hala má jedinečné priestory, keďže jej dvanásťmetrová svetlá výška spĺňa normy pre organizovanie medzinárodných športových zápolení. Tretiu časť multifunkčného komplexu tvorí viacúčelová sála s rozmermi 12 krát 15 metrov.
Hala má plochu 12-tisíc štvorcových metrov, bola vybudovaná výlučne z finančných prostriedkov nitrianskeho mestského rozpočtu.

Zápasy tu hráva aj slovenská volejbalová reprezentácia.

Exteriér mestskej športovej haly Klokočina

 

Interiér mestskej športovej haly Klokočina

7. miesto – Mestská športová hala, Komárno

Športová hala v Komárne bola postavená v roku 1976 a pred približne ôsmimi rokmi bola vykonaná jej rozsiahla rekonštrukcia. Kompletne bolo vymenené osvetlenie palubovky, staré okná a aj hľadisko, do ktorého boli nainštalované moderné sedačky. Kapacita haly sa zvýšila aj po pridaní šesť radovej mobilnej tribúny na pravú stranu. Prerábkou prešla aj kotolňa a tým sa zmenil aj systém vykurovania v celej budove a mnoho ďalšieho.

V hale hrávajú svoje domáce zápasy basketbalový klub MBK Rieker Com-Therm Komárno alebo volejbalový klub VK Spartak UJS Komárno. Taktiež je športová hala využívaná aj širokou verejnosťou.

 

Mestská športová hala, Komárno – pred rekonštrukciou

 

Mestská športová hala, Komárno – po rekonštrukcii

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.