ČO PRINIESLA ZÁKLADNÁ ČASŤ 1.LIGY?

Zápasmi 45.kola sa skončila základná časť 1.ligy. Poznačila ju však veľká nevyrovnanosť tímov z vrchu a spodku tabuľky. Poďme pekne od začiatku.

Lídrom sa stali hokejisti Michaloviec, s náskokom až 23 bodov na druhý Martin. Ten bol nováčikom a neviedol si vôbec zle, aj keď jeho forma postupne klesala. Klub z Dubnice skončil na treťom mieste, len o skóre pred Žochármi z Topoľčian. Piatu Skalicu môžeme taktiež zaradiť medzi tie lepšie tímy 1.ligy. Nasleduje Humenné, ktoré prežilo zánik, no ku koncu základnej časti lepilo zostavu ako sa dalo a stalo sa, že nastúpili na zápas len s 12timi korčuliarmi.

Bratislava neohúrila, ale ani nesklamala, základnú časť zakončila na 7.mieste. Posledné 8.miesto do play off obsadila Spišská Nová Ves, ktorá oň bojovala na diaľku s Považskou Bystricou. Práve za 9tym miestom nastala obrovská diera. Desiata Trnava má o 19 bodov menej ako Považania, Prešov vyhral len 5-krát a tabuľku zakončuje rezerva Nových Zámkov. To je kapitola sama o sebe.

Najmenej prehier zaznamenali hokejisti Dukly, len 4. Zároveň teda zaznamenali aj najviac víťazstiev, až 37 v riadnom hracom čase, čo je o 8 viac ako druhá Dubnica v tejto štatistike. Aj co sa týka skóre, michalovskí hokejisti vedú na plnej čiare. 261 ku 85 je neuveriteľná vizitka, ktorá svedčí o ohromnej sile tohto tímu.

Tabuľke produktivity kraľuje Martin Kalináč z Topoľčian, ktorý získal 63 bodov. Najlepším legionárom v tejto štatistike je Čech Albín Podstavek taktiež z Topoľčian na 9.mieste. Najlepšiu formu do play off si nesú Michalovce, po nich nasleduje Martin a Skalica. Príjemne prekvapil aj Zápas hviezd, ktorý sa konal na východe, v aréne Michaloviec. Play off sa začína už zajtra, my Vám ešte dnes prinesieme naše prognózy na jednotlivé dvojice.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.