Člen SFZ opísal ako funguje ovplyvňovanie zápasov na Slovensku v nižších súťažiach

Len nedávno bolo odsúdených 13 rozhodcov a delegátov za korupciu a úplatky v nižších futbalových súťažiach. Jakub Čavoj, ktorý je asistent integrity futbalu SFZ opísal ako stávkarská mafia ovplyvňuje výsledky na Slovensku.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt futbal korupcia slovensko

„V súčasnosti evidujeme len dva typy ovplyvňovania zápasov. Prvý je za účelom zmanipulovania samotného športového výsledku a druhý typ je za účelom finančného obohatenia. Samozrejme, je veľmi náročné retrospektívne všetky prípady vyšetrovať a posudzovať, či rozhodca naozaj ovplyvnil chod stretnutia, pretože bol podplatený. My sa pri vyšetrovaní snažíme zhromaždiť vždy dostatok dôkazov o tom, či bol daný rozhodca podplatený, alebo nie.

Väčšina špekulantov, ktorí pôsobia na Slovensku, pochádza zo zahraničia. Takíto ľudia si nájdu, či už rozhodcov, alebo hráčov z nižších líg a oslovia ich s ponukou. Vždy ide len o ovplyvnenie samotného výsledku zápasu, teda výhry alebo prehry toho-ktorého tímu.

Rozhodca v takom prípade píska tendenčne v prospech jedného či druhého tímu. Napríklad odpíska diskutabilnú penaltu, pustí ofsajd a podobne. Osobne som sa ešte nestretol s takým typom, v ktorom by sa subjekty snažili zmanipulovať napríklad počet rohových kopov či ofsajdov alebo podobnú štatistiku. Väčšinou ide len o konečný výsledok,“ povedal Čavoj pre Nový Čas.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt futbal korupcia slovensko

Zároveň bol zverejnený cenník úplatkov, ktorí berú rozhodcovia za tendenčné pískanie. Ak sa kupuje víťazstvo v zápase, hlavný rozhodca zoberie 500-2000 eur, za neprehru v zápase 300-500 eur. Postranný rozhodca je na tom finančne horšie, za víťazstvo v zápase dostane 50-200 eur a za neprehru 30-100 eur.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.