Borussia Dortmund neprehrala už 16 zápasov za sebou!

Borussia Dortmund zažíva rozprávkový vstup do novej sezóny. Neprehrali už 16 súťažných zápasov v rade a navyše v lige im patrí 1. priečka, o 4 body pred Bayernom Mníchov, ktorý dnes iba remizoval s Freiburgom 1:1. Dnes od 15:30 sa predstavili na horúcej pôde Wolfsburgu, kde vyhrávať nie je ľahké. Tomu nasvedčoval aj vyrovnaný priebeh zápasu so šancami na obidvoch stranách.

VfL Wolfsburg 0:1 Borussia Dortmund (0:1)

Góly: 27. Reus

Zostavy:

VfL Wolfsburg: Casteels – William, Tisserand, Brooks, Roussillon – Rexhbecaj, Arnold, Gerhardt – Ginczek, Weghorst, Brekalo.
Náhradníci: Pervan – Verhaegh, Steffen, Malli, Uduokhai, Zamora, Knoche.

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Akanji, Zagadou, Guerreiro – Witsel, Delaney – Sancho, Reus, Bruun Larsen – Alcácer.
Náhradníci: Hitz – Toprak, Toljan, Dahoud, Philipp, Pulisic, Weigl.

Zápas začal sľubnými šancami na oboch stranách. Už po 15 minútach zápasu bolo v štatistikách zapísaných 6 striel. Prvý gól diváci videli v 27.minúte. Sancho poslal jemný center do 16-tky Wolfsburgu, na ktorý vyskočil najvyššie Delaney a ten ešte hlavou prihrával úplne voľnému Marcovi Reusovi a ten už poľahky doklepol loptu za “rozlietaného” brankára Casteelsa. V 72. minúte mohli hráči Wolfsburgu vyrovnať. Volejový pokus spoza 16-tky narobil veľké problémy Bürkimu, odrazená lopta smerovala priamo na hlavu útočníka Wolfsburgu, ale našťastie Bürki stihol správne zareagovať a vyboxoval loptu pred dobiedzajúcim domácim hráčom.