Boj o 4. priečku v tabuľke

V 14. kole Tipsport Ligy sa šláger odohral po Tatrami. Domáci tam privítali hráčov spod Zobora. Už od začiatku to bolo zaujímavé stretnutie, v 6. minúte Nitra hrala presilovú hru, po faulovaní T. Vošvrdu (trest si zaňho odsedel Belluš). Kapitán hostí- B. Mezei dostal dve minúty za seknutie v 8. minúte, a po ňom fauloval aj L. Scheild v 14. minúte. Skóre otvoril B, Rapáč (Nitra) v presilovej hre, po faulovaní R. Macíka.

Na začiatku druhej tretiny M. Reis dostal trest 5+20 za nedovolené bránenie. V 26. minúte vyhodil puk L. Scheild, a dostal 2+10 osobný trest za nešportové správanie. Domáci túto presilovku o dvoch hráčov využili, vyrovnal D. Brejčák a následne zvýšil skóre na 2:1 R. Macík. Hostia opäť vyrovnali, a to zásluhou D. Richarda, ktorý využil presilovú hru. Tretia tretina rozhodla o víťazovi. Kľúčovým momentom bol gól M. Petrana v 45. minúte. Do konca zápasu boli vylučení už len L. Paukovček a S. Buček, nič závažne sa už nestalo, a tak Poprad vyhral nad Nitrou 3:2.

HK Poprad: Vošvrda (Gračnar) – Petran, Brejčák (A), Salija, Ťavoda, Erving, Kozák, Fabian (C) – Svitana (A), Mlynarovič, Václav – Takáč, Paukovček, Koyš – Abdul, Zagrapan, Bondra – Belluš, Heizer, Macík

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei (C), McCormack, Rais, Morrison, A. Sloboda, Pupák (A), Rácz, Šiška – Blackwater, Slovák (A), Lantoši – Scheidl, Richard, Buček – Pätoprstý, Bortňák, B. Rapáč – Fominych, Čaládi, Hrušík

Rozhodca: Korba, Nikolić – Jobbágy, Stanzel.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.