Zaniknuté kluby NHL

Začíname našu rubriku zaniknutých klubov NHL, ktoré z rôznych dôvodov opustili svet hokeja v Amerike a Kanade, väčšina z nich sa však presťahovala do iných miest a tam im začala ich nová púť s novými investormi, lepšími podmienkami a hlavne pod iným menom.

Prvým klubom, ktorým začneme je HARTFORD WHALERS. Najskôr pred prečítaním článku si skúste tipnúť, ktorý tím je pokračovateľom tohto klubu.

Klub z Connecticutu začal svoju hokejovú púť už v roku 1972 v zámorskej súťaži WHA, ktorá bola v tom čase veľkým konkurentom NHL, ale o tom inokedy. Hartford Whalers pôsobil v tejto súťaži až do roku 1979. (Zánik ligy). Za poplatok klub prešiel do NHL, kde pôsobil do roku 1997.

Syn Mark Howe s otcom Gordiem Howeom v drese Whalers

Veľrybári, ako bola ich prezývka nedosiahli na žiadny významný úspech v NHL, očakávalo sa, že po odkúpení klubu Petrom Karmanosom v roku 1994 svitá na lepšie časy a do klubu príde finančná injekcia a Hartford bude v najbližších rokoch bojovať a SC, ale opak bol pravdou. Karmanos sľúbil, že po jeho príchode klub nezanikne preto boli očakávania namieste. Klub vydržal stabilne 2 sezóny, majiteľ oznámil, že po sezóne 96/97 sa budú sťahovať do RALEIGH. Možno Vám to nič ešte nehovorí, ale nástupcom klubu sa stala Carolina Hurricanes. Až vo veternom meste sa klub dočkal najväčšej slávy, keď v roku 2006 ovládol zámorskú NHL a získal doposiaľ jediný Stanley cup.

Za tím ,,Whalers“ hrali také legendy ako Gordie Howe, Ron Francis, Brendan Shanahan, Bobby Hull, Paul Coffey, Sean Burke a ďalší vynikajúci hráči.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.