ZA NADÁVKY SÚPEROVMU HRÁČOVI DOŽIVOTNÝ ZÁKAZ VSTUPU!

O kultúre na športových štadiónoch sa hovorí veľa. Skandovanie vulgarizmov, rasistické prejavy zo strany fanúšikov… Účastník NBA, Utah Jazz, môže ísť všetkým príkladom.

Fanúšik, ktorý v jednom z domácich zápasov slovne napadol a urážal hráča Oklahomy City Thunder, Russela Westrbrooka, dostal doživotný zákaz vstupu do domovského stánku Utahu. K celému „škandálu“ sa vyjadrila aj vlastníčka Utahu, Gail Miller, ktorý mala predslov pred všetkými divákmi na poslednom domácom zápase.

„Som sklamaná, že jeden z našich fanúšikov sa správal takým spôsobom nie len k hosťom v našej aréne, ale aj voči mne osobne, mojej rodine, nášmu klubu a komunite, našim hráčom, ale aj vám, najlepším fanúšikom v NBA. Nemalo sa to stať. Nie sme komunita rasistov.“

Na Slovensku je toto nemysliteľná vec. Na našich štadiónoch pravidelne počuť hromadne skandované vulgarizmy a urážky na stranu hráčov, klubov, rozhodcov a podobne. Myslím, že by sme si v tejto konkrétnej veci mali zobrať príklad z Ameriky, aby sme postupne spoločne napravili kultúru na našich športoviskách.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.