Wayne Rooney tvrdo skritizoval Manchester United

Už tridsaťtriročný Rooney, ktorý zrejme dohrá svoju kariéru v americkej MLS v DC United, odkázal prostredníctvom médií „Červeným diablom“ tvrdé slová. Podľa nich by Manchestru v momentálnej situácií nepomohol ani príchod takých hráčov svetového futbalu ako Messi, Ronaldo, Ramos či Bale.

„Dá sa to urobiť aj tak, že dotiahnete na Old Trafford Ronalda, Messiho, Ramosa alebo Balea, ale miniete 350 miliónov. Potom sa môže stať, že o dva roky budú všetci títo hráči preč a vám sa tie peniaze nevrátia,” uviedol Rooney pre BBC Radio 5. Budúcnosť klubu vidí skôr postavenú okolo mladých hráčov z ktorých sa časom stanú najlepší hráči na svete. Zároveň varuje, že nie je v schopnostiach trénera Solkskjaera, aby sa úspech dostavil v nasledujúcej sezóne.

„Musia prísť schopní mladí hráči, ale chvíľu to potrvá, kým začnú hrať podľa predstáv. Na majstrovskú úroveň môžu dorásť do dvoch či troch rokov. Nechajte Oleho pracovať v týchto intenciách,” myslí si hráč, ktorý za United odohral 13 sezón, pričom zaznamenal 253 gólov. Poukazuje aj na fakt, že Manchester City a Liverpool v súčasnosti nemajú v anglickej Premier League konkurenciu. „United, Chelsea, Arsenal, Tottenham a možno aj Everton by sa o dva roky mohli dotiahnuť na najlepšiu dvojicu súčasnosti,” uzavrel Rooney.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.