VEĽKOLEPÝ OBRAT SLAVIE PRAHA!

Momentálne líder českej najvyššej súťaže nastúpil na odvetný zápas Európskej Ligy proti veľkému favoritovi zo Seville. „Sešívaní“ si zo Španielska doviezli výsledok 2:2, čo sľubovalo zaujímavý zápas. To, čo sa ale udialo počas zápasu takmer nikto neočakával!

Slavia hrala od začiatku dobrý futbal a do vedenia sa dostala ako prvá vďaka gólu stopéra Ngadeua. Chvíľková nekoncentrácia obrany a Sevilla získala pokutový kop, z ktorého sa jej podarilo vyrovnať.

Penalta nasledovala aj na opačnej strane, ktorú premenil kapitán domácich Souček. Slavia bola vďaka tomuto výsledku bližšie k postupu, no krásnou strelou sa prezentoval bývalý hráč Barcelony – Munir, ktorý vyrovnal na 2:2 a išlo sa do predĺženia. V tom sa diali veci!

Sevilla v ôsmej minúte predĺženia zarmútila celý Eden, keď náhradník Vazquez hlavičkoval presne do siete pred tribúnou Sever. V tom momente takmer nikto neveril, že „sešívaní“ majú šancu na postup, keďže potrebovali streliť dva góly. Nemožné sa ale stalo skutočnosťou a van Buren a po ňom Traore rozburácali vypredaný štadión, ktorý sa po rozhodujúcom góle otriasol v základoch.