V šlágri si Arsenal a Liverpool rozdelili body

V anglickej Premier League sme dnes boli svedkami megašlágru. Arsenal hostil na Emirates Stadium FC Liverpool. Súboj mužstiev s výbornou formou, veď Arsenal neprehral úctihodných 12 zápasov v rade a do minulého zápasu ťahal dokonca 10 zápasovú víťaznú šnúru.

Arsenal FC 1:1 FC Liverpool (0:0)

Góly: 82. A. Lacazette – 61. Milner

Zostavy:

Arsenal FC: Leno – Bellerín, Mustafi, Holding, Kolašinac – Torreira, Xhaka – Mkhitaryan, Özil (C), Aubameyang – A. Lacazette.
Náhradníci: Čech – Lichtsteiner, Ramsey, Smith-Rowe, Maitland-Niles, Iwobi, Welbeck.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe. Gomez, V. van Dijk, Robertson – Fabinho, Wijnaldum, Milner (C) – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Mignolet – Matip, A. Moreno, Shaqiri, Origi, Sturridge, Lallana.

Na začiatku si obe mužstvá minútou ticha uctili zosnulého majiteľa Leicesteru City. Od úvodného hvizdu rozhodcu ponúkol tento zápas množstvo šancí, či na jednej alebo druhej strane. V 14.minúte Aubameyang zo sľubnej príležitosti trafil iba bočnú sieť. O 2 minúty neskôr Mkhitaryan sa snažil hlavou prelobovať vybiehajúceho brankára Liverpoolu, ale jeho strela sa nezmestila do priestoru brány. Lacazette vyslal v 39.minúte peknú strelu z uhla, ktorá len o chlp minula Alissonovu bránu. Arsenal mohol kľudne vyhrávať aj o 3 góly, no svoje šance nevyužili, za čo mohli pykať na konci polčasu, keď Van Dijk prehlavičkoval Lena, ale jeho pokus skončil iba na konštrukcii brány.

V druhom polčase sa karta obrátila. Viac z hry mal Liverpool, čo dokázal zúžitkovať k otváraciemu gólu zápasu. V  61.minúte Bernd Leno vyrazil center, ale iba k Jamesovi Milnerovi, ktorý loptu nekompromisne napálil do siete. 0:1 pre Liverpool. Arsenal mohol už o 3 minúty neskôr vyrovnať no strelecký pokus Torreiru zlikvidoval Alisson Becker. V 69.minúte poslal Salah peknú prihrávku cez celú 16-tku až k Sadiovi Manému, ale tomu chýbalo pár centimetrov aby v sklze trafil loptu a usmernil ju do prázdnej brány. V 82.minúte prišlo pre Arsenal vytúžené vyrovnanie. Alex Iwobi krásne vysunul Lacazetta, ten sa pohral s brankárom a následne napálil loptu priamo do brány.

V zápase sa už nič viac podstatného neodohralo a tak Arsenal remizoval s Liverpoolom 1:1.