US Open-finále muži: Nadal vo veľkej dráme zdolal Medvedeva a po štvrtýkrát dobyl New York!

Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal víťazom dvojhry na poslednom Grandslame sezóny US Open 2019. Vo finále zdolal v 5-setovej bitke prekvapenie turnaja Rusa Daniila Medvedeva. Do zápasu vstúpil lepšie Španiel a prvý set po vyrovnanej koncovke vyhral 7:5. Pohodu si preniesol aj do druhého setu, ktorý získal bez väčších problémov pomerom 6:3. Keď Nadal zobral v 3.sete Medvedevovi podanie zdalo sa, že je už o víťazovi rozhodnuté. Avšak Rus sa nevzdal a set nakoniec dokázal otočiť na 7:5. Mladý ruský tenista pokračoval v zlepšenom výkone aj vo štvrtom sete, ktorý dokázal vyhrať 6:4. O víťazovi tak rozhodol posledný možný set, v ktorom najprv Medvedev nevyužil tri brejkbaly a následne stratil dva servisy. Aj keď si jedno podanie dokázal vziať späť, Nadal svoj tretí matchbal využil a zápas ukončil po takmer 5 hodinách hry. Získal tak svoj štvrtý titul z US Open a celkovo 19. Grandslam, čím sa priblížil len na rozdiel jedného od rekordmana Rogera Federera.