Tímy Carolina a San Jose úspešne vstúpili do 2.kola Play off

V prvom nočnom zápase sa stretli tímy New York Islanders a Carolina Hurricanes. Úspešnejší bol tím , ktorý mal menej na oddych a vyhral posledný 7 zápas, čiže Carolina po jedinom góle zápasu v predĺžení.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt new york islanders - carolina hurricanes

Hneď od začiatku prvej tretiny bolo vidno, že táto séria bude napínavá, čo potvrdil aj záverečný výsledok .

Prvých 10 minút zvládli lepšie hráči Caroliny. Ofenzívny tlak a množstvo striel na Robina Lehnera, lenže ani jedna neskončila za jeho chrbtom.

V zostávajúcej desaťminútovke prvej tretiny hráči Islanders vyrovnali hru a 6 minút do konca spálil šancu domáci kapitán, keď išiel sám na Mrázka. Ešte treba spomenúť neúspešnú šancu Caroliny tridsať sekúnd pred koncom prvej tretiny.

Druhú tretinu začali lepšie hráči domáceho tímu, mali množstvo šancí, ku gólu chýbal kúsok, avšak treba pochváliť aj hosťujúceho brankára, ktorý preukázal svoje kvality. Keď sme sa dostali do polky zápasu, tak hráč Caroliny  Mckeeg, zahodil 100 percentnú šancu, keď sa rútil na brankára Lehnera. Tri minúty pred koncom druhej tretiny neuznali gól domácim hráčom , kvôli kontaktu hráča s brankárom.

V tretej tretine sa striedali šance na oboch stranách a vyhrať naozaj mohol hocikto. Išlo sa teda do predĺženia, kde v čase 4:04 na radosť hosťujúceho tímu rozhodol Jordan Staal.

Ďalší zápas je na programe v nedeľu o 21:00 tiež v New Yorku.

V neskoršom druhom zápase sa stretli tímy San Jose a Colorado Avalanche. Hráči  Avalanche chceli nadviazať na hru, ktorú predvádzali proti Calgary Flames, naopak domáci nechcú dopustiť to, čo s Las Vegas.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt SAN JOSE COLORADO

Začiatok zápasu vyšiel lepšie hráčom Colorado Avalanche, keď v tretej minúte sa presnou strelou trafil Bourque. Hráči hostí mali viacej šancí na zvýšenie náskoku, no domáci brankár všetky šance vychytal. A tak gól prišiel na druhej strane, keď sa presadil Gustav Nyquist.

Druhú tretinu opäť lepšie začali hostia, keď presilovku využil Wilson. V polovici zápasu vyrovnal Thornton na 2:2. Od tohto momentu sa začala hra viacej prikláňať k domácemu tímu, čo využili, keď dali 2 góly pred koncom tretiny.

V tretej tretine domáci hráči hru kontrolovali, keď pustili Colorado k jednej vyloženej šanci. Pri powerplay uzavrel skóre na 5:2 Meier.

Ďalší zápas sa hrá v San  Jose z noci na pondelok o 1:30.

NEW YORK ISLANDERS – CAROLINA HURRICANES 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Gól: 65. Staal (Niederreiter, Pesce). Brankári: Lehner – Mrázek, strely na bránku: 31:32, 15.795 divákov.

/stav série: 0:1/

SAN JOSE SHARKS – COLORADO AVALANCHE 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 15. Nyquist (Burns, Couture), 31. Thornton (Sörensen), 37. Labanc (Burns), 39. Burns (Sörensen, Thornton), 60. Meier (Burns) – 3. Bourque (Makar, Jost), 24. Wilson (Rantanen, MacKinnon). Brankári: Jones – Grubauer, strely na bránku: 27:28, 17.562 divákov.