Tréner majstrovského Spartaka Trnava: Zápas sme nezvládli.

Až do samotného konca čakali fanúšikovia Spartaka Trnava na to, či ich červeno-čierny tím bude hrať v nadstavbe o titul alebo v nadstavbe o záchranu. Títo fanúšikovia v poslednom, priamom zápas proti Seredi v Myjave urobili svojmu tímu domáce prostredie, keď si ukrojili aj z domácich sektorov a približne 2 500 Trnavčanov im robilo domácu atmosféru.

Takto sa radovali fanúšikovia pri vedúcom góle Trnavy proti Seredi. Foto: TASR.

Priebeh zápasu

Spartak Trnava skórovali v zápase ako prví a boli tak bližšie k postupu takmer po hodine hry, presadil sa v 55. minúte Erik Grendel.  To ale netrvalo dlho, Sereď nezložila svoje zbrane a o desať minút sa podarilo vyrovnať Susovi. Trnavčania sa snažili niečo vymyslieť, no navrch išla Sereď a nakoniec sa to podarilo obrancovi Serede Tomášovi Hučkovi, ktorý poslal Sereď do vedenia. Spartak sa márne snažil čo najrýchlejšie vyrovnať a v nadstavenom čase si dielo skazy dokonali samy, keď si dal Čonka vlastný gól.

Tréner Sčasný v pozápasovom rozhovore. Foto: FC Spartak Trnava.

Ťažké momenty pre Spartak

Po zápase neskrývali svoj smútok hráči i samotný tréner, veď na tento zápas mysleli už pred zápasom so Slovanom a vedeli, že to bude najdôležitejší zápas v tejto sezóne Fortuna ligy. „Zápas sa mi vôbec nehodnotí dobre. Chceli sme ho zvládnuť kvôli sebe i fanúšikom. Nezvládli sme ho.“  povedal smutný tréner “bílych andelov“ Michal Sčasný a rozhovoril sa k priebehu zápasu, ktorý bol pre nich po hodine hry priaznivý: “Žiaľ, aj keď sme to mali dobre rozohrané, nedokázali sme duel dotiahnuť do želaného konca. Súboj sa lámal po našom vedúcom zásahu.“

Michal Ščasný na záver prezradil aj dôvod zlyhania jeho tímu v poslednej polhodine zápasu, ktorý nezvládli: “Nepokryli sme pravú stranu, prišlo vyrovnanie a celé stretnutie sa zlomilo. Následne sme ho nedokázali otočiť vo svoj prospech.“ Tréner Serede Karel Stromšík priznal, že ťažili zo zápasu Trnavy na Tehelnom poli: “Sledovali sme ju na Slovane, rozobrali sme si hráčov, čo by na nich platilo a bolo úžasné, že naši hráči pokyny splnili do bodky. Za to im patrí veľká vďaka.“

Tréner ŠKF iClinic Sereď – Karel Stromšík. Foto: FB ŠKF Sereď.

Historický úspech Serede

Tréner Serede a jeho realizačný tím mali dosť informácii o poslednom majstrovi: „Vedeli sme, že Trnava obmenila káder, že to bude ťažký zápas. Proti majstrovi sa nehrá každý deň, úžasné je, že sme porazili minuloročného víťaza ligy a dostali sa do prvej šestky.“ Navyše dodal, že zápas mal vysokú kvalitu: Bol to futbal hore – dole, bez veľkého taktizovania, hralo sa na víťazstvo. Trnave sme chceli oplatiť porážku z prvého zápasu.“

Trnavčania sa vrátia na štadión v Myjave budúcu sobotu, pretože ich bude čakať v atraktívnom zápase AS Trenčín, ktorý hráva domáce zápasy v Myjave. Výkop je na pláne o 17:00.

ŠKF iClinic Sereď sa podarilo dosiahnuť po historickom postupe dosiahnuť hneď ďalší historický úspech – postúpiť do skupiny o titul a zahrá si tam dva krát s tímami ako ŠK Slovan Bratislava, MŠK Žilina, či FC DAC 1904 Dunajská Streda v krátkom časovom horizonte. Hneď v prvom zápase ich čaká najťažší súper a to už takmer jasný majster ŠK Slovan Bratislava! Stretnutie odohrajú na “domácom ihrisku“ zrejme v Nitre o 15:30, tento zápas odvysiela RTVS 2.

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.