Štadión v Košiciach bude drahší o 500 tisíc eur len v úvodnej etape výstavby!

Prvá fáza výstavby nového futbalového štadióna v Košiciach bude stáť viac ako pôvodne plánovaných 14,1 milióna eur. Cena by mala podľa východoslovenského denníka Korzár vzrásť o takmer 500-tisíc eur, dôvodom sú vynútené úpravy projektu vzhľadom na zmeny smerníc Európskej futbalovej únie (UEFA).

Na snímke výstavba 1. etapy Košickej futbalovej arény 9. septembra 2019 v Košiciach.

„Tieto úpravy si vyžiadajú dodatočné finančné zdroje vo výške približne 460-tisíc eur. Keď sa súťažila výstavba štadióna, boli zadané kritériá podľa normy UEFA 10. Na to, aby mohla na tomto štadióne hrať v budúcnosti reprezentácia, sme museli v tejto chvíli zvýšiť napríklad počty stanovíšť pre kamery, zmeny sa dotknú i osvetlenia hracej plochy. Väčšina úprav súvisí s videoprenosmi,” povedal pre Korzár košický viceprimátor Marcel GibódaRadnica v Košiciach aktuálne hľadá zdroj financií na ďalšie etapy výstavby KFA, čím by sa dostavali tribúny za bránkami a kapacita hľadiska by stúpla na 12 658 miest. Ide o sumu približne 5 miliónov eur.

Výstavba štadióna v Košiciach.

Zdroj: SITA

 

 

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.