Slovnaft Cup: O pohár si zahrá Žilina s Trnavou

Dnes v Nitre o 18:00 spoznáme víťaza Slovenského pohára. Po 33 rokoch na seba vo finále narazia Trnava a Žilina. V duely sa bude hrať o veľa, víťaz si zaistí miesto v Európske lige.

Miernym favoritom je Žilina, ktorá hrá skupine o titul, zatiaľčo Spartak iba v skupine o udržanie. Ale formu určite nemá ideálnu, keď v posledných piatich zápasoch vyhral iba jeden zápas (Michalovce) a prehral  štyri (Michalovce, Sereď, Slovan Bratislava, Dunajská Streda). Podobne je na tom aj Trnava, ktorá naposledy vyhrala 3.4. proti Senici.

Žilina

„Pre hráčov pôjde o vyvrcholenie sezóny. Hovorí sa, že relatívne najľahšia cesta kvalifikovania sa do Európy je cez Slovenský pohár. Vždy sú tam však nástrahy, čo sa potvrdzuje nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí, kde dokážete prehrať i s treťoligistami. Chlapci sa určite majú na čo tešiť. Je to pre nich odmena, veľký, špecifický zápas s výbornou atmosférou. Bude to kto z koho, to majú fanúšikovia radi. V takomto zápase nehrá žiadny význam, žiadnu rolu postavenie v tabuľke.“ povedal športový manažér MŠK Karol Belaník pre web www.mskzilina.sk

Trnava

„Postúpili sme zaslúžene, chlapci to odmakali a toto je ich odmena. Dôležité bolo, aby sme v celom dvojzápase udržali hráčov Senice pod tlakom, nedali im veľa priestoru na rýchle protiútoky a udržali nervy na uzde, lebo stretnutia boli dosť vyhecované. Žilina je veľmi ťažký súper, aj keď si myslím, že vo finále sa už vyberať nedá. Ak sa tím prebojuje do finále, musí mať kvalitu. Žilinčania svoju výkonnosť potvrdzujú ako v lige, tak aj v pohári. V Michalovciach sa ťažko vyhráva a oni tam v odvete dokázali zvíťaziť 2:0.“ povedal pre zväz tréner Trnavy Michal Ščasný.

Prečítajte si aj: FÍNSKO HLÁSI NAJSLABŠÍ KÁDER ZA POSLEDNÉ ROKY!

Foto: Šport.sk

Napísať komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.