Slovnaft Cup-1.kolo: Žilina mala problémy v Lipanoch, Nitra si zastrieľala a prekvapenie na úkor Dubnice!

Dnes sa v Slovfnat Cupe predstavili aj dve fotunaligové mužstvá a obidve postúpili. Aj keď minuloročný finalista Žilina sa na víťazstvo v treťoligových Lipanoch nadrela a na postup im nakoniec stačil jediný gól, o ktorý sa postaral v 67.minúte Myslovič. Druhý zástupca z najvyššej súťaže už nič na náhodu neponechal. Nitra už po polčase vyhrávala vo Veľkom Lapáši 4:1 a nakoniec triumfovala jenoznačne 7:2. Hattrickom prispel k víťazstvu Nitry mladý 20-ročný záložník Gulas. O najväčšie prekvapenie sa postaralo treťoligové Nové Mesto, ktoré vyradilo druholigistu z Dubnice po výhre 2:1. Úlohu favorita vo svojich zápasoch potvrdili Martin aj Banská Bystrica a tiež postupujú ďalej.